آتش سوزی در مراتع پاکدشت مهار شد

[ad_1]

علی گلستانی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: عوامل منابع طبیعی شهرستان پاکدشت با استفاده از منابع محلی، از وقوع آتش‌سوزی در اراضی مرتعی منطقه موسوم به ” کولیَک” در مرز بین استان‌های تهران و سمنان در حوزه شهرستان گرمسار مطلع شده و بلافاصله به محل وقوع آتش‌سوزی اعزام شدند.

وی افزود: با توجه به وسعت منطقه، صعب العبور بودن مسیر دسترسی و سرعت انتقال آتش، امکان حضور خودروهای آتش نشانی در این مکان میسر نبود و عوامل منابع طبیعی پای پیاده به محل آتش‌سوزی اعزام شده و با دست خالی و با کمک بهره برداران مرتع کولیک و دامداران روستای چنداب نسبت به اطفای حریق اقدام کردند.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاکدشت اظهارداشت: خشک بودن علوفه و وزش باد، سرعت انتقال آتش در مراتع را بالا می‌برد که این امر باعث شد تا وجود تلاش چند ساعته نیروها، حدود ۴ هکتار از اراضی مرتعی در آتش بسوزد.

گلستانی افزود: بارش‌های بسیارمناسب اوایل فصل اراضی مرتعی پاکدشت را مملو از علوفه‌ کرده که یک بی احتیاطی می‌تواند سبب وقوع آتش‌سوزی در این اراضی شود.

وی گفت: شهرستان پاکدشت ۳۲ هزار هکتار اراضی مرتعی دارند که همه ساله از اوایل آذرماه عشایر دارای پروانه بهره‌برداری برای چرای دام وارد مرتع شده و تا اردیبهشت ماه در این اراضی باقی می‌مانند.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment