آسان دستور العمل های ماکارونی – Bobby Flay بزرگ است, اما آنچه در مورد Mama T Lorenzini?

[ad_1]

بیش از آخر هفته من تا به حال شانس خود را برای گرفتن برخی از تلویزیون پخت و پز نشان می دهد که به نظر می رسد به تکثیر در تلویزیون امروز است. من به تماشای آشپز Bobby Flay, آشپز, Andres از اسپانیا و واشنگتن, DC., آشپز تسای مینگ و البته خود انسان, آشپز, Emeril Lagasse. همه آنها بزرگ انجام شده و در حرفه خود. من دوست دارم به تماشای آنها و مارول در آنچه به نظر می رسد برای ایجاد از هوا نازک. تلویزیون طبخ نوع منفجر شده در سال های اخیر و من فکر می کنم که این خوب است برای مواد غذایی و پخت و پز صنعت به عنوان یک کل. افرادی که هرگز تا به حال علاقه به پخت و پز در خانه هم اکنون می توانید تماشای یک Emeril یا بابی پوست کندن و سعی کنید به تقلید از آنچه در خانه انجام دهید. این چیز خوبی است واقعا!

تلویزیون سرآشپزها فوق العاده هستند و در حال حاضر سرگرمی فوق العاده. این مقاله افکن روزمره آشپز خانه که هرگز دیدم چراغ روشن اما مطمئن شوید که می تواند آشپزی طوفان در آشپزخانه. Mama Teresita بود مادر بزرگ من دوست دوران کودکی در حالی که من در حال رشد بود در شیکاگو, ایلینوی. Mama T. آمد از سیسیل ایتالیا زمانی که او یک دختر جوان در راه بازگشت در روز احتمالا در 1920-1930 است. تمام محله های کودکان دوست داشتنی برای آویزان کردن در ایوان و بازی در حالی که او آویزان لباس های شسته شده و یا جاروب راه رفتن. وجود دارد همیشه به نظر می رسید به لذت بخش و دلچسب بوی آمدن از آشپزخانه. من همیشه قبول بلافاصله زمانی که من دعوت شد برای شام. من ممکن است به صرف زمان بیشتری را در خانه خود را از من خود من است. Mama T. استفاده می شود هرگز یک کتاب آشپزی و یا یک کارت دستور العمل که من می دانم. ایتالیایی, ماکارونی گوشت گوساله و سوسیس و سوپ و نان همه به نظر می رسید به زحمت به نظر می رسد در جدول. من یک بار خواسته Mama T. چه کتاب آشپزی او استفاده می شود و او در نگاه من به عنوان اگر من یک شبح. هیچ کتاب آشپزی. دستور صادر شد از خانواده به خانواده بیش از صدها نسل است.

اگر Mama T. تا به حال نیاز به استفاده از یک دستور و یا نگاه کردن به یک کتاب آشپزی فوق العاده این پیر جهان سبک پاستا ایتالیایی غذای احتمالا نزدیک به آنچه که او را به استفاده از. آن است که ساده و دلچسب و نور در بودجه است.

پاستا با گوجه فرنگی تازه

2 قاشق غذا خوری روغن زیتون

3 گوجه فرنگی خرد شده

2 حبه سیر ،

2 قاشق غذا خوری ریحان تازه خرد شده

1/3 فنجان خرد شده پنیر پارمسان

ماکارونی از انتخاب

1. قابلمه بزرگ آب شور به جوش آورد.

2. در ضمن در کاسه متوسط با هم ترکیب روغن زیتون و گوجه فرنگی و سیر و ریحان و پنیر و خوب مخلوط کنید.

3. طبخ ماکارونی تا آل dente حدود 1-2 دقیقه. بلافاصله تخلیه و شیر یا خط با مخلوط گوجه فرنگی; بلافاصله خدمت.

[ad_2]

Leave a Comment