آمریکا از انتخاب اعضای جدید شورای حقوق بشر انتقاد کرد

[ad_1]

به گزارش ایرنا، مایک پمپئو عصر سه‌شنبه در واکنش به انتخابات امروز مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای شورای عالی حقوق بشر، افزود: در سال ۲۰۱۸، رئیس جمهوری دونالد ترامپ ایالات متحده را از شورای حقوق بشر به دلیل الگوی کاملا مغرضانه ضد اسرائیلی و قوانین عضویت آن که اجازه انتخاب بدترین افراد متخلف در زمینه حقوق بشر را می‌دهد، خارج کرد.

وی مدعی شد: قبل از اتخاذ این تصمیم و پس از خروج ما، ایالات متحده از کشورهای عضو سازمان ملل متحد خواسته است قبل از نسبت به اصلاح این شورا اقدام فوری انجام دهند، پیش از آنکه جبران ناپذیر شود.

وزیر خارجه آمریکا که همواره چشم بر جنایات رژیم صهیونیستی و برخی متحدان منطقه‌ای خود بسته است، ادامه داد: متاسفانه ، این تماس‌ها مورد توجه قرار نگرفتند و امروز مجمع عمومی سازمان ملل متحد بار دیگر کشورهایی با سوء پیشینه حقوق بشری را از جمله چین ، روسیه و کوبا انتخاب کرد. ونزوئلا هم در سال ۲۰۱۹ انتخاب شد.

پمپئو اضافه کرد: این انتخابات فقط تصمیم ایالات متحده را برای خروج از شورا و استفاده از سایر اماکن و فرصت‌ها برای محافظت و ارتقای حقوق بشر جهانی بیشتر تایید می‌کند. به عنوان مثال، در سپتامبر سال جاری میلادی، ایالات متحده میزبان یک رویداد مهم در هفته مجمع عمومی سازمان ملل متحد با محوریت اهمیت ادامه بیانیه جهانی حقوق بشر بود.

وی با یادآوری نشست سال گذشته ترامپ در مورد به اصطلاح آزادی مذهب، ادعا کرد: تعهد ایالات متحده به حقوق بشر بیش از کلمات است. از طریق اقدام وزارت خارجه، ما ناقضان حقوق بشر را در سین کیانگ، میانمار، ایران و جاهای دیگر مجازات کرده‌ایم.

وزیر خارجه آمریکا که تروریسم اقتصادی، یکجانبه‌گرایی و نفرت پراکنی وی در محافل بین‌المللی بارها مطرح شده است، اظهار کرد: تعهدات ما به صراحت در بیانیه سازمان ملل متحد و در سوابق اقدام ما بیان شده است. ایالات متحده نیرویی برای خیر در جهان است و همیشه نیز خواهد بود.

البته پمپئو به نحوه برخورد دولت ترامپ با معترضان نابرابری نژادی نظام‌مند در آمریکا، قتل سیاهان و رنگین‌پوستان، چشم‌پوشی از جنایات صهیونیستی، فقدان دموکراسی و حقوق بشر در برخی کشورهای متحد منطقه‌ای آن و دلایل حمایت همه جانبه از آنها هیچ اشاره‌ای نکرد.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment