آمریکا بر اجرای طرح الحاق کرانه باختری تاکید کرد

[ad_1]

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری معا فلسطین، پرکویچ در گفت‌وگو با رادیو ارتش رژیم صهیونیستی گفت: “موضوع الحاق از روی میز برداشته نشده است، بلکه به تعویق افتاده است.”

وی افزود: “فرصت مهمی برای عادی‌سازی روابط بین اسرائیل و امارات به دست آوردیم. این لحظه مهمی برای آمریکا بود.”

فرستاده آمریکا در امور خاورمیانه گفت: “طرح الحاق، اقدامی است که بعدا می‌توان آن را اجرا کرد. بر سر این طرح، اختلافی نداریم؛ زیرا بخشی از چشم‌انداز دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا است و ما نیز از آن حمایت می‌کنیم”.

رژیم صهیونیستی قصد دارد بیش از ۳۰ درصد از مساحت کرانه باختری را به اشغال خود درآورد موضوعی که به دنبال مذاکرات سازش به تعویق افتاد.

قرارداد سازش میان امارات متحده عربی و پادشاهی بحرین با رژیم صهیونیستی شامگاه سه شنبه (۲۵ شهریور ۱۳۹۹) به صورت رسمی در حضور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امضا شده بود و این دو کشور کوچک عرب حاشیه خلیج فارس رابطه چندین ساله غیرعلنی خود را با صهیونیست ها آشکار و رسمی کردند.

در همین حال مسئولان فلسطینی پیش تر درباره مخاطرات زیادی که تامین مالی طرح‌های شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی توسط امارات متحده عربی دارد، هشدار داده بودند؛ زیرا قرار است ابوظبی حامی مالی منطقه «وادی السیلکون» باشد و در آن برای صهیونیست ها هتل و موسسات فناوری جدید احداث کند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment