آیا عرب های سازشکار از پیام “اون” شرم خواهند کرد؟

[ad_1]

این روزها برخی از کشورهای عربی در ظاهر مسلمان، سرمست سازش با رژیمی هستند که ۷۲ سال است منطقه غرب آسیا را به آتش کشیده و از هیچ اقدامی برای کشتار مسلمانان و فلسطینیان و نابودی منابع آنها دریغ نکرده است.

 این روزها سران کشورهای عرب مرتجع منطقه با زیر پا گذاشتن دستورات دینی و اخلاقی خود به کمک رژیمی رفته اند که صدای خرد شدن استخوان هایش به راحتی به گوش می رسد.

هرچند ۲۵ شهریور تاریخ ننگینی برای عرب‌های سازشکار منطقه می باشد، ولی این تازه سرآغاز تاریخی است که طوق اسارت صهیونیست ها بر گردن سران کشورهایی همچون امارات و بحرین و پس از آنها سودان افتاده است تا سران این کشورهای عربی ثابت کنند که حاضر هستند برای حفظ تاج و تخت خود با رژیمی چون اسراییل بر سر خون فلسطینیان و دیگر مسلمانان معامله کنند.

اما این تازه ابتدای راه سازش سران کشورهای عرب منطقه با جنایتکاران صهیونیست است و تمامی تلاش های صورت گرفته برای صاف کردن جاده سازش میان رژیم آل سعود با رژیم اسراییل می باشد.

دو کشور کوچک عرب منطقه یعنی امارات و بحرین در مدت کوتاه امضای توافق نامه سازش با رژیم صهیونیستی برای اثبات سرسپردگی خود به صهیونیست ها و آمریکا، سعی کرده اند نه تنها اجرای برخی از احکام الهی و اسلامی در کشورهای خود همچون خرید، فروش و مصرف مشروبات الکلی را لغو کنند، بلکه بازارهای خود را نه تنها به روی مشروبات تولیدی صهیونیست ها بلکه به روی انواع تولیدات کشاورزی و دیگر کالاهای ساخت رژیم صهیونیستی آنهم برای نجات اقتصاد ورشکسته اسراییل باز کنند.

مقامات سعودی نیز در همین راستا سعی کرده اند با کمک رسانه های خود حتی آیات قرآن را کتمان کنند و برای برقراری رابطه علنی و سازش با رژیم غاصب صهیونیستی به هر دروغ و اقدامی متوسل ‌شوند.

اما پیام دیروز “کیم جونگ اون” رهبر کره شمالی به “محمود عباس” رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در حمایت از حقوق فلسطینیان، نشان داد که حمایت از حقوق انسان ها دین و مذهب نمی شناسد.

در پیام “اون” کمونیست که هیچگونه ادعای مسلمانی و دینداری هم ندارد به عباس و فلسطینیان تاکید شده است، “مبارزه شما برای باز پس گیری سرزمین غصب‌شده از قدرت‌های خارجی‌ و پس‌گرفتن حقوق ملی و مشروعتان، مبارزه‌ای عادلانه است. مردم کُره همچون گذشته در آینده نیز استوارانه در کنار مردم فلسطین خواهد ایستاد”.

این پیام رهبر کره شمالی به فلسطینیان اولین پیام وی نبوده است؛ اون در سال های گذشته نیز بارها بر حمایت از حقوق فلسطینیان و تشکیل دولت فلسطین تاکید کرده است؛ اما نکته مهمی که در این جا وجود دارد این است که “کیم جونگ اون” کمونیست و فردی بی دین است که هیچگاه ادعای دین و دینداری نکرده است، ولی جانانه و برخلاف سران کشورهای مرتجع عرب مردانه از حقوق فلسطینیان دفاع می کند؛ ای کاش سران کشورهای عرب سازشکار و صف کشیده برای سازش با رژیم صهیونیستی ذره ای از رهبر کره شمالی درس غیرت و شرافت بگیرند و عملکرد خائنانه خود را اصلاح کنند.

   

[ad_2]

Source link

Leave a Comment