آیت الله دری نجف آبادی: مقابله با کرونا همت همگانی را می‌طلبد

[ad_1]

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی عصر سه‌شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان مرکزی در محل بیت نماینده ولی فقیه در این استان، افزود: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون کادر درمانی و پزشکی با همه وجود برای معالجه بیماران، وظایف خود را با وجود خستگی زیاد انجام دادند و مردم نیز باید مردم برای حل این بحران، اصول پیشگیری را تا حد توان رعایت کنند.
وی ادامه داد: استان مرکزی به همت پزشکان و کادر درمانی متخصص و متعهد و همچنین همدلی و صمیمت آحاد مردم، در مرحله اول مبارزه با بحران شیوع کرونا، خوش درخشید و با همکاری بیشتر مردم و هماهنگی برون‌دستگاهی باید در این مرحله نیز با کمترین آسیب شرایط مدیریت شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه در مرحله نخست کمک مومنانه در این استان، بیش از ۱۷۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شد، اظهار داشت: مرحله دوم این رزمایش نیز آغاز شده و همان‌طور که استان در گام اول موفق بود باید در این مرحله هم به بهترین شکل ممکن اقدام شود.
آیت‌الله دری نجف‌آبادی اضافه کرد: رزمایش کمک مومنانه یک اقدام پسندیده در تقویت بنیه معیشتی اقشار ضعیف است که باید تا پایان ویروس کرونا استمرار داشته باشد و امروز در بخش دوم همه باید دست در دست یکدیگر داده تا بار دیگر فضای استان به فضای جهادی و معنوی تبدیل شود.
وی تاکید کرد: نیاز است در جهت برگزاری هرچه بهتر و باشکوه تر بخش دوم رزمایش کمک مومنانه، نشست‌های هماهنگی برگزار و تقسیم کارها انجام شود.
امام جمعه اراک گفت: گروه های مردمی،بسیج سازندگی، بسیج طلاب و همه اقشار مردم در بخش اول رزمایش کمک مومنانه به خوبی درخشیدند و امروز در فاز دوم همه این گروه ها باید فعال شوند.
وی اضافه کرد: با توجه به شرایط قرمز بودن شهر اراک و حساسیت برخی از شهرستان های استان، رعایت دقیق اصول بهداشتی یک ضرورت است و امروز رعایت دستورالعمل ها یک وظیفه دینی، شرعی، انقلابی است.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی افزود: با توجه به تکمیل ظرفیت‌های بیمارستانی و محدودیت امکانات پزشکی امروز اگر باری از دوش کادر درمانی بر نمی‌داریم نباید با غفلت و بی توجهی بار سنگینی بر دوش آنان بگذاریم.
آیت‌الله دری نجف‌آبادی ادامه داد: در برخورد با بیماری کرونا و مدیریت آن نباید احساسی برخورد کنیم چراکه راهگشای مدیریت موفق برخورد علمی و منطقی است و باید به آن توجه شود.
وی بیان کرد: دستگاه‌های ذیربط و نظارتی برخورد جدی با هرگونه ناهنجاری‌ها و اقدامات نامتعارف را در دستور کار بگذارند و نباید به سمتی برویم که در یک مراسم عروسی نیمی از جمعیت به کرونا آلوده شوند و شماری نیز به دلیل تیراندازی زخمی شوند.

امام جمعه اراک گفت: مقابله با کرونا نباید باعث غفلت از برنامه‌های اقتصادی، تولیدی و اشتغال شود و حمایت از تولید داخل یک ضرورت است و نباید تولید در کشور به هر دلیلی متوقف شود..
آیت‌الله دری نجف‌آبادی افزود: در شرایط تحریم‌های ناجوانمردانه، کاهش فروش نفت و توقیف اموال تمرکز باید به سمت تولید و اشتغال برود و این یک ضرورت مهم است.
نمایتده ولی فقیه در استان مرکزی اضافه کرد: انقلاب اسلامی در شرایطی توسط حضرت امام خمینی (ره) تشکیل شد که دنیا را تحت تاثیر خود قرار داد و لذا باید قدر این نعمت ارزشمند را بدانیم.
وی گفت: دفاع همه جانبه از ولایت فقیه، وحدت و انسجام یک وظیفه همگانی است و نباید تحت تاثیر جنگ روانی دشمنان قرار گیریم.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: امروز در شرایط کاهش فروش نفت کشور، صادرات ۴۰میلیارد دلاری غیرنفتی یکی دیگر از ظرفیت های مهم در کشور است که اگر بتوان پول این صادرات را به کشور بازگرداند قطعا به خوبی می توان کشور را اداره کرد.
نشست شورای فرهنگ عمومی استان مرکزی آخرین سه‌شنبه هر ماه در بیت نماینده ولی فقیه در استان برگزار می‌شود.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment