ابتکار معلمان بوسنیایی برای جلوگیری از ابتلای دانش آموزان به کرونا

[ad_1]

به گزارش بامداد چهارشنبه ایرنا از رویترز، معلمان مدرسه ابتدایی در روستای کاکونی بوسنی از تعطیلات تابستانی استفاده کردند تا برای دانش آموزان کلاس‌های درس در فضای باز بسازند. 

“میرزا بگویچ” معلم زبان مدرسه کاکونی که یک هزار دانش آموز دارد گفت: در این روش هوای تازه برای معلمان و دانش آموزان فراهم می‌شود و به ما امکان می‌دهد آزادانه نفس بکشیم و کار کنیم. 

همه گیری ویروس کرونا موجب شد ایده تشکیل کلاس در فضای آزاد توسط معلمان تسریع شود.

به گزارش رویترز، ساخت این کلاس که در مدت یک ماه صورت گرفت، پذیرای دانش آموزانی است که پس از ماه‌ها آموزش از طریق فضای مجازی به کلاس‌های درس باز می‌گردند و تا زمانی که شرایط آب و هوا اجازه دهد از  این کلاس استفاده خواهد شد. 

معلمان بوسنیایی در این طرح ده‌ها نیمکت چوبی ساخته‌اند که می‌تواند میزبان نمایش‌های مدارس نیز باشد. تخته سیاه بزرگی از دیوار آجری نیز مقابل دانش آموزان قرار دارد. 

این مدرسه مانند سایر مدارس بوسنی کلاس‌ها را به گروه‌های کوچکتری تقسیم کرده تا فاصله میان دانش آموزان حفظ شود. همچنین برخی دانش آموزان در کلاس‌های درس شرکت می‌کنند و برخی دیگر برای جلوگیری از ازدحام جمعیت به صورت گردشی در خانه مشغول یادگیری می‌شوند. 

استفاده از ماسک در هنگام ورود و خروج از مدرسه اجباری است، اما در صورت رعایت فاصله گذاری در حین درس می‌توان از آنان استفاده نکرد. 

به دنبال شیوع ویروس کرونا در بوسنی تا کنون ۲۱ هزار و ۹۶۱ نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده و ۶۶۹ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. 

 

[ad_2]

Source link

Leave a Comment