اخبار کوتاه استان بوشهر – ایرنا

[ad_1]

برنامه‌های هفته کتاب بر بستر فضای مجازی برگزار شود

 مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر گفت: برنامه‌های هفته کتاب امسال باید بربستر فضای مجازی پررنگ تر از سال‌های گذشته برگزار شود.
به گزارش ایرنا، محمد مظفری روز چهارشنبه در نشست هماهنگی هفته کتاب در استان بوشهر افزود: این استان با داشتن سابقه بلند تمدنی همیشه بستر پرورش نویسندگان بزرگی در حوزه‌های مختلف بوده که این روند در سال‌های اخیر در بحث کمی و کیفی در استان توسعه داشته‌است و آثار بسیار فاخری در حوزه کتاب وارد بازار  شده‌است.

وی بابیان اینکه کرونا می‌تواند عامل مهمی برای بالابردن سرانه مطالعه در کشور شود افزود: همه باید تلاش کنند از روزهای فراغتی که به خاطر شیوع این بیماری برای شهروندان در منزل پیش آمده برای بالا بردن سرانه مطالعه در خانواده استفاده شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهرافزود: با توجه به اینکه در حوزه کتابخانه های روستاها کمتر کار شده، ایجاد کتابخانه‌های کوچک در روستاها می‌تواند اتفاق خوبی باشد که دستگاه‌های مسئول با همکاری سازمان‌های مردم نهاد باید به صورت جدی آن را دنبال کنند.

مظفری گفت: تعطیلی مراکز آموزشی بصورت حضوری نباید باعث تعطیلی بزرگداشت هفته کتاب در مدارس و دانشگاه شود و آموزش پرورش و دانشگاه‌ها از طریق بستر سامانه شاد و دیگر بسترهای مجازی مرتبط در این زمینه برنامه‌های مرتبطی را تولید واجرا کنند.

مدیرکل اموراجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر افزود: کتابخانه‌های دیجیتال استان بستر مناسبی برای علاقمندان حوزه کتاب  و شهروندان برای مطالعه است و متولیان این حوزه باید نحوه دسترسی شهروندان به این مراکز را اطلاع رسانی کنند. 

نوجوانان در فضای مجازی به کتابخوانی سوق داده شوند

رئیس اداره فرهنگ و ارشاداسلامی دیلم گفت: دستگاه‌های فرهنگی به عنوان پایه‌گذاران اصلی فرهنگ کتابخوانی در جامعه با ارایه طرح و برنامه‌های هدفمند و محتوا محور، نوجوانان و جوانان را از گشت و گذارهای بیهوده در دنیای مجازی به سوی حوزه ارزشمند کتاب و کتابخوانی سوق دهند.

زهره محنایی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هفته کتاب‌، فرصت مناسبی برای پیشرفت وضعیت فرهنگی خانواده‌ها، تقویت روحیه علمی و دینی نسل امروزی و رسیدن به  قله‌های بلند کمال و ارزش‌های والای انسانی است که فضای مجازی می‌تواند یکی از ابزارهای کارساز در دستیابی به این اهداف باشد.

وی اظهار کرد: در آستانه فرا رسیدن بیست و هشتمین دوره بزرگداشت هفته کتاب‌، برنامه‌های فرهنگی و هنری مختلفی در سطح این شهرستان برگزار خواهد شد.

 محنایی گفت: برنامه‌های امسال هفته کتاب  باتوجه به شیوع ویروس کرونا و وضعیت این بیماری در سطح شهرستان  بیشتر بصورت مجازی و با رعایت شیوه‌ نامه‌های بهداشتی  برگزار می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم افزود: در این هفته سعی خواهد شد سطح کیفی برنامه‌ها با استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی ارتقا یابد.

وی اضافه کرد: نواختن زنگ کتاب در باشگاه‌های کتابخوانی، اهدای کتاب ، تجلیل از مربیان باشگاه‌های کتابخوانی و کتابخوان پیشکسوت ، اجرای طرح نذر کتاب، کاروان یار مهربان همراه با اهدای کتاب در روستاها، نشست با کودکان روستایی، مسابقه نقاشی و برنامه‌های مختلف مجازی و طرح  شنبه‌های کتابخوانی از عمده  برنامه‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیلم در بیست و هشتمین دوره بزرگداشت هفته کتاب است.

محنایی یادآورشد: بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از ۲۴ تا ۳۰ آبان امسال  با شعار “دانایی؛ مانایی”  برگزار می‌شود.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment