اخبار کوتاه استان بوشهر – ایرنا

[ad_1]

برنامه اجرایی سندتحول بنیادین  آموزش و پرورش گناوه رونمایی شد

برنامه اجرایی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گناوه روز چهارشنبه در آیینی باحضور مسئولان این شهرستان رونمایی شد.

 به گزارش ایرنا، فرماندار گناوه در این آیین گفت: کتاب برنامه عملیاتی سند تحول بنیادین شهرستان گناوه دارای ۲۳۱ برنامه و ۸۵۹ فعالیت است.

غلامرضا مهرجو افزود: امیدواریم این برنامه عملیاتی راهی برای پیشرفت در امر آموزش و  پرورش شهرستان گناوه باشد.

بودجه ۱۲۰ میلیاردتومانی شهرداری گناوه تصویب شد

 رئیس شورای اسلامی شهر گناوه گفت: این شورا بودجه پیشنهادی شهرداری این بندر را در سال جاری به میزان ۱۲۰ میلیارد تومان تصویب کرد.

به گزارش ایرنا، ماندنی عرب زاده روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: این بودجه از محل اعتبارات استانی، شهرستانی، ارزش افزوده  و درآمدهای داخلی تامین و در سرفصل‌های مختلف هزینه می‌شود.

وی  اظهارداشت: بودجه شهرداری گناوه در سال گذشته ۸۵ میلیارد تومان بود.

امام جمعه کنگان: جامعه مدیون ایثار و مقاومت آزادگان است

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمود محمودی روز چهارشنبه درآئین تجلیل از آزادگان کنگان گفت: پیشرفت های کشور در حوزه های مختلف همه مدیون تلاش و مجاهدت‌ شهدا، جانبازان و آزادگان است.

وی با تاکید بر ضرورت بازگویی خاطرات دوران اسارت آزادگان در قالب مختلف از جمله نوشتاری ، شنیداری و تصویری ادامه داد: خاطرات آن دوران دائره‌المعارفی از ایثار و مقاومت است که لازم است به نسل های بعدی منتقل شود.

وی گفت: وزارت آموزش و پرورش بخشی از این خاطرات را در کتاب‌های درسی به دانش‌آموزان منتقل کند.

فرماندار کنگان گفت: آزادگان سند افتخار نظام و گنجینه‌های دفاع مقدس و نمونه‌ای از صبر، پایمردی و استقامت هستند.

سید علی پاکنژاد به موضوع اشتغال فرزندان شاهد، جانباز و آزاده به عنوان یک مطالبه بحق اشاره و بیان کرد: کار گروهی برای پیگیری اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگران دفاع مقدس تشکیل خواهد شد.

در این آیین تعدادی از آزادگان کنگانی تجلیل شدند.

پروتکل‌های بهداشتی کنکور در دیلم بوشهر دقیق نظارت می‌شود

 مدیر آموزش و پرورش دیلم استان بوشهر گفت: پروتکل‌های بهداشتی در حوزه امتحانی داوطلبان کنکور این شهرستان بطور دقیق نظارت و رصد می‌شود.

محمدمهدی محسنی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: کنکور امسال باتوجه به شرایط خاص ناشی از بیماری کرونا بر اساس پروتکل‌های وزارت بهداشت به ویژه رعایت فاصله ۱۸۰ سانتیمتری بین صندلی‌ها، تب سنجی داوطلبان قبل از ورود به حوزه، استفاده از ماسک توسط داوطلبان و کلیه عوامل اجرایی و ضد عفونی کامل حوزه امتحانی قبل و بعد از هر نوبت آزمون انجام خواهد شد.

وی اظهارداشت: در کنکور امسال  ۴۳۱ نفر از این شهرستان شرکت کردند که بیشترین داوطلبان در گروه علوم تجربی ثبت‌نام کردند.

محسنی  گفت:از مجموع شرکت کنندگان ، ۱۸۳ نفر رشته تجربی،  ۴۹ نفر در رشته ریاضی، ۱۰۲ نفر در  انسانی، ۵۳ نفر هنر و ۴۴ نفر زبان‌های خارجی هستند.

برنامه ریزی ایام محرم در دیر باید با دقت بیشتری انجام گیرد

 فرماندار دیر استان بوشهر گفت: برنامه ریزی ایام محرم باید با دقت بیشتری برای سلامت عزاداران انجام گیرد.

کریم علی حسنی در جلسه ستاد مدیریت مبارزه با کرونا شهرستان دیربا دستور کاز آغاز دهه اول محرم افزود: ایام محرم و صفر برای مسلمانان بویژه تشیع درس آزادگی و پر از شور و شعور حسینی است.
فرماندار دیر به مردمی بودن مراسم محرم اشاره کرد و افزود: حتی اگر ادارات هم نباشند مردم برای این مراسم و رعایت بهداشت پیشقدم هستند و استفاده از ظرفیت ادارات برای تسهیل و کمک به مردم است.

وی اضافه کرد: رویکردها باید طوری باشد که در زمینه بهداشت بهانه‌ای به دست بدخواهان ندهیم و از ایجاد حاشیه جلوگیری شود.
علی حسنی گفت: متولی اصلی در رعایت بهداشت در مراسم محرم را اداره تبلیغات اسلامی است و اقدامات لازم قبل و حین برگزاری مراسم باید انجام گیرد.

رئیس ستاد مدیریت مبارزه با کرونا شهرستان دیر، رعایت زمان و فاصله‌گذاری فیزیکی در برنامه‌های محرم، استفاده از ماسک و داشتن ذخیره ماسک در حسینیه ها و جلوگیری از حاشیه سازی فضای مجازی را مورد تاکید قرار داد.
 

[ad_2]

Source link

Leave a Comment