از فرصت تحریم برای قطع وابستگی به نفت و جهش تولید استفاده می‌کردیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «اصغر سلیمی» در نشست علنی امروز- چهارشنبه-، در نطق میان دستور خود ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدای مدافع امنیت و سلامت در هفته بسیج، گفت: حل مسائل اساسی کشور را نباید به خارج گره بزنیم و به هیچ کدام از جناح‌های دموکرات و جمهوری‌خواه نباید خوش بین باشیم.

نماینده مردم سمیرم افزود: انقلاب اسلامی از چهل سالگی عبور کرده  و گام دوم انقلاب شروع شده است اما برای اداره امور کشور هنوز آزمون و خطا می‌کنیم. مردم از اختلافات بی‌نتیجه سیاسی، بی‌مدیریتی‌ها، تبعیض، رانت و فساد عصبانی هستند. هر روز بدون حساب و کتاب هزینه‌های زندگی به صورت سرسام آوری افزایش پیدا می‌کند و کیفیت کالاها کاهش و قیمت آنها افزایش پیدا می‌کند.

وی یادآور شد: مردم حتی برای یک روز هم نمی‌تواننند برنامه‌ریزی کنند و هیچ کس هم پاسخگو نیست. از آشفته بازار مسکن، اجاره بها، خودرو، سکه، ارز، بورس، مواد خوراکی و اقلام حیاتی خسته شدند و مجالی برای ازدواج و اشتغال جوانان نمانده است. این تورم و گرانی‌ها و ضعف در اجرا و نظارت، نیازمند اقدام فوری و کارآمد قوای کشور و در راس آنها مجلس شورای اسلامی است.

سلیمی با بیان اینکه به جای شعار و بیان احساسات باید تدبیر کنیم، گفت: مشکلات و راهکارها مشخص است و ماهم با علم به شرایط سخت اقتصادی موجود، گام در این مسیر نهاده‌ایم. مردم انتظار دارند در عمل تغییرات را با چشم ببینند و در سفره آنها ملموس باشد. چند سالی است که می‌خواهند مشکل مسکن و خودرو را حل کنند اما هر وقت طرحی را ارائه دادند نه تنها مشکل را حل نکرده بلکه باعث افزایش آن شده است.

نماینده سمیرم در بیان داشت: کارخانه‌های خودرو سازی جهان سالی چندین مدل خودرو را برای سلایق مختلف تولید می‌کنند و ما یک خودروی بی‌کیفیت و از رده خارج که باعث کشته شدن و معلولیت مردم شده را برای چندین سال تولید می‌کنیم و حتی برای آن هم هزارن نفر در صف خرید هستند.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: تا زمانی که رقابت در این حوزه نباشد انتظار معجزه وجود ندارد. بازار مسکن درگیر دلال بازی و سفته بازی شده و توسط عده‌ای احتکار انجام می‌شود. مگر یک فرد چند خانه برای زندگی احتیاج دارد؟ چه اقدامی برای شفافیت و نظارت بر دفاتر املاک انجام شده است؟

وی افزود: در صورتی که طرح مالیات بر خانه‌های خالی با تخمین حداقل سه میلیون خانه اجرا می‌شد، بخش اعظمی از مشکل مسکن حل می‌شد. سرمایه گذاران و کارآفرینان جهت ایجاد کسب و کار و اشتغال نیاز به کمک دولت ندارند لذا بهتر است سنگ اندازی نکنید. امروز، ایران اسلامی بیشتر از هر زمان دیگری به وحدت، همدلی و تلاش شبانه روزی نیاز دارد و باید همه با هم برای بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی تلاش کنیم و امید را به جامعه برگردانیم.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment