استاندارد نبودن تجهیزات برخی شهربازی‌های گلستان و چند خبر کوتاه

[ad_1]

رییس اداره امور آزمایشگاه‌های اداره کل استاندارد گلستان با اشاره به وجود ۱۳۵ تجهیزات شهربازی در استان گفت که از این تعداد ۴۶ مورد فاقد استاندارد است.

**

رییس دانشگاه علوم‌ پزشکی گلستان با اشاره به افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در این استان گفت: در حال حاضر ۳۶۴ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های گلستان بستری هستند که از این تعداد ۹۰ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان بوده و ۴۳ بیمار به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

عبدالرضا فاضل اظهار داشت: گرگان، بندرگز، مینودشت، آزادشهر، بندرترکمن و مراوه‌تپه در وضعیت قرمز، رامیان، کلاله و گالیکش در وضعیت نارنجی و کردکوی، گمیشان، علی‌آبادکتول و گنبدکاووس در وضعیت زرد هستند.

**

استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت حمایت از اقشار نیازمند گفت: ساخت مسکن برای همه اقشار جامعه به خصوص محرومان مورد توجه دولت و خیرین است.

هادی حق شناس در آیین کلنگ زنی واحدهای مسکونی حمایتی نیازمندان در روستای امیرآباد گرگان اظهار داشت: ساخت ۱۱ هزار واحد مسکونی در سال گذشته و برنامه ریزی بنیاد مسکن برای ساخت ۱۱ هزار واحد دیگر در سال جاری، تلاش این نهاد را برای ساخت و مقاوم سازی واحدهای مسکونی بویژه برای روستائیان و نیازمندان نشان می دهد.

وی همچنین در جلسه پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز استان با تاکید بر اهمیت حفظ و نگهداری منابع طبیعی و جنگل های گلستان اظهار کرد: تلاش ما پیشگیری از ویلاسازی در مناطق جنگلی و مقابله با متخلفان است.

**

هنرمندان گلستانی در چهاردهمین جشنواره ملی موسیقی جوان در گروه‌های سنی گوناگون موفق به کسب عنوان شدند.

سعید آوار رتبه سوم نوازندگی فلوت ، کی‌نا الوندی رتبه سوم نوازندگی دف، محمدامین ترابی و محمدامین لطفی در موسیقی کتول، سعید هوشمند، امیرحسین زارع، فاطمه اصفهانی، احمدرضا برزگر، سروش فغانی، نریمان علمشاهی، محمد ایمانی، حسین انصاری و محمدرضا حسینی، اسحاق مصطفی‌ئی و حامد پدری در تکنوازی دوتار، هستی فندرسکی در تکنوازی شمشاد، محسن ابدالی در تکنوازی نی، یاسین گوری، میثم شاعری، لقمان امانیان در موسیقی ترکمن، برگزیدگان گلستانی رده های سنی گوناگون این جشنواره بودند.

**

چهارمین مرحله نهضت کمک مومنانه با توزیع هزار بسته معیشتی میان شهروندان نیازمند در گمیشان برگزار شد.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment