استاندار ایلام: برخورد قاطع با گرانفروشان در دستور کار است

[ad_1]

قاسم سلیمانی دشتکی عصر پنجشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان ایلام اظهار داشت: مساله گرانی و تورم در دستور کار جدید دولت در استان است و دستگاه های متولی بدون هیج ملاحظه ای با دلالان و گرانفروشان برخورد کنند.

وی افزود: گرانی و تورم در استان وجود دارد و برای رفع آن نیازمند همکاری مردم، بازاریان و اصناف و عوامل درگیر در کار هستیم.

وی با اشاره به وحدت و همدلی بسیار خوبی که بین ارکان نظام در استان وجود دارد، گفت: واقعیت های موجود را به دقت رصد می کنیم و در رفع مشکلات و برخورد با عوامل گرانفروشی بصورت جدی ورود کرده ایم.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه نباید مسائل و مشکلات اجتماعی را امنیتی کرد، یادآور شد: با این حال مساله معیشت مردم و گرانی و تورم استان در دستور کار است و دستگاه های متولی باید بدون هیچ ملاحظه ای با دلالان و گرانفروشان برخورد کنند.

سلیمانی دشتکی اظهار داشت: سه مرحله برای مهار گرانی بازار در پیش خواهیم گرفت و در ابتدا با اعتماد به اصناف و بازار و اتحادیه ها تا پایان خرداد برای حفظ خوشنامی بازار می خواهیم دست افراد دلال و سود جو قطع شود.

وی افزود: در مرحله دوم با حضور تعزیرات، بسیج اصناف و بازرسان صنعت، معدن و تجارت و اتحادیه ها بازار رصد می شود و اگر نتایج مثبتی بدست نیامد از ابتدای مردادماه با حضور دادستان با گرانفروشان و اخلالگران اقتصادی برخورد قاطع خواهد شد.

استاندار ایلام از روسای اتحادیه شهرستان ها نیز خواست: با رصد بازار پای کار بیایند و دستگاه امنیتی بررسی کند اگر مشکل بی سامانی بازار ناشی از خود روسای اتحادیه ها است با برکناری آنها افراد علی البدل را جایگزین کند.

دوگانگی در آمار ایجاد نکنیم

استاندار ایلام با اشاره به آمارهای موجود در خصوص شاخص های مختلف استان گفت: نباید با آمارهای موجود دوگانه برخورد کرد، اینکه مرکز آمار تورم استان را بالا اعلام کرده این یک واقعیت است اما دیگر آمارهای این مرکز را چون کاهش بیکاری و یا رشد سرمایه گذاری و امنیت سرمایه گذاری در استان نیز ببینیم.

سلیمانی دشتکی اظهار داشت: گرانی در بازار وجود دارد و نرخ تورم استان بالاست اما بر اساس اعلام مرکز آمار میزان سرمایه گذاری و اقتصادی استان رشد داشته و نرخ بیکاری هم کاهش یافته است.

لزوم فعال شدن کمیسیون کارگری

استاندار ایلام به مشکل تعدیل نیروهای کارگری اشاره کرد و گفت: باید کمیسیون کارگری فعالتر به مساله تعدیل نیروهای کارگری ورود کند.

سلیمانی دشتکی اظهار داشت: با حضور مدیران و پروژه های مربوطه در خصوص مشکل تعدیل نیروها موضوع بررسی شود.

وی افزود: اگر در یک طرح نیرویی تعدیل می شود با پیگیری برای اجرای طرح دیگر نیرو مجدد بکارگیری شود.

استاندار ایلام گفت: دستگاه قضا با دستگاه حاکمیتی در استان هماهنگ بوده و شخص آقای دادستان و نماینده ولی فقیه که فردی جامع الشرایط است همواره در شرایط مختلف همراه و همکاری خوبی داشته است.

وی از همراهی سپاه، اطلاعات، نیروهای نظامی و انتظامی و دادگستری که دارای مدیران لایق و شایسته در استان هستند، قدردانی کرد.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment