استاندار خراسان رضوی: مثلث توسعه اقتصادی زمینه ساز مهاجرت معکوس می‌شود

[ad_1]

علیرضا رزم حسینی شنبه شب در نشست بررسی طرح مثلث توسعه اقتصادی – فرهنگی با محوریت فعالیت‌های معین‌های اقتصادی شهرستان بجستان، به توانایی اصلی‌ترین معین اقتصادی این شهرستان اشاره کرد و افزود: با توجه به شبکه فروش و تولید کم‌نظیر بانک رسالت، این امکان وجود دارد که تعداد بیکاران شهرستان به نحو چشمگیر کاهش پیدا کند.

وی به خسارات وارد آمده پس از شیوع بیماری کرونا پرداخت و ادامه داد: باید با رعایت پروتکل‌ها و مدیریت درست اقتصادی، وضعیت کنونی بجستان را تغییر دهیم.

استاندار خراسان رضوی به امکان بهره‌گیری از سپرده‌های بانکی کشاورزان و اهالی شهرستان برای آغاز فعالیت‌های اقتصادی اشاره کرد و گفت: با این فعالیت‌ها تاب‌آوری خانواده‌ها تقویت ‌شده و نه تنها مهاجرت کم می‌شود بلکه زمینه مهاجرت معکوس هم فراهم خواهد شد.

دبیر نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی نیز از فعالیت پنج معین اقتصادی در بجستان خبر داد و گفت: بانک قرض الحسنه رسالت به عنوان معین اصلی شهرستان بر پوشاک و دام به صورت تخصصی تمرکز دارد.

علی‌اکبر لبافی با اشاره به ثبت ۴۴ فعالیت در سامانه ثبت اطلاعات معین‌های بجستان افزود: از این تعداد ۴۲ فعالیت تاکنون محقق شده و به بهره‌برداری رسیده است.

وی به ۸۴ عضو حساب‌های سپرده توسعه روستایی شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به ارتباط خوبی که میان ارکان مختلف حاکمیتی در شهرستان وجود دارد، پیش‌بینی می‌شود در سال جاری ۲۰۰ هسته در همه فعالیت‌های اقتصادی بجستان ایجاد شود.

فرماندار شهرستان بجستان هم به ۱۸ مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی استان اشاره کرد و گفت: ۲ پروژه شرکت آب معدنی و خوراک دام تاکنون بهره‌برداری شده و ۴ پروژه اجرایی در دست اقدام است.

حسین ابراهیمی کردیانی از شهرک صنعتی پسماند با مشارکت سازمان همیاری شهرداری‌ها و اکتشاف مس به عنوان پروژه‌های مهم و گسترده شهرستان یاد کرد و افزود: امیدوار هستیم این دو پروژه تا آذر ماه امسال نهایی شود.

وی از آمادگی کامل شهرستان برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد و گفت: ‌در ظرف کمتر از ۱۰ روز یک نقاهتگاه ۵۰ نفره پیش‌بینی و تجهیز شد.

امام جمعه شهرستان بجستان نیز بر نقش مؤثر نظارت مسوولین بر فعالیت‌های اقتصادی تأکید کرد و گفت: خراسان رضوی یکی از استان‌هایی است که در حوزه اقتصاد مقاومتی اهتمام جدی دارد و باید در این حوزه قدردان استاندار باشیم.

حجت الاسلام محمدحسین وحیدی به ۱۸ مصوبه شهرستان در طرح مثلث توسعه اقتصادی اشاره کرد و افزود: زمانی که پروژه‌ها به سطح ملی می‌رسد، با تأخیر مواجه می‌شود و باید تلاش کنیم موانع قانونی برطرف شود.

رییس دادگستری شهرستان بجستان هم به جلسات و مصوبات متعدد برای رفع موانع تولید اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی مراکز تولیدی از جمله کارخانه خوراک دام بهاران مهم‌ترین اقدام مثلث توسعه اقتصادی در این شهرستان است.

غلامرضا باقری بر اهتمام جدی ارکان مختلف شهرستان برای حمایت از تولید تأکید کرد و افزود: دادگستری آمادگی کامل دارد موانع فعالیت‌های اقتصادی عمرانی را برطرف کند.

مدیر سرپرستی بانک قرض الحسنه رسالت خراسان رضوی به عنوان معین اقتصادی اصلی شهرستان هم به بازدید از ۲۴ روستای بجستان اشاره کرد و گفت: در برخی مناطق کانون همیاری اجتماعی با استقبال مردم روبرو نشده است و باید تلاش کنیم این طرح بیشتر تبیین شود.

روح الله ایرانمنش از افزایش رسته‌ها و رشته‌ها به ۴۳۰ مورد خبر داد و افزود: تاکنون ۲۰۰ رشته بارگذاری شده که این امر دستمان را بازتر خواهد کرد.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment