استاندار: درک متقابل یک انتخابات بی‌نظیری را در سیستان و بلوچستان رقم زد

[ad_1]

به گزارش ایرنا احمدعلی موهبتی شامگاه پنجشنبه در نشست اعضای هیات نظارت بر انتخابات سیستان و بلوچستان اظهارداشت: انتخابات، امری بسیار حساس و به مانند کشتی است که افراد مختلف تلاش می‌کنند آن را به سلامت به ساحل برسانند چنانچه در یکی از وظایف ارکان این کشتی خللی وارد شود، کشور دچار چالش و ضایعه می‌شود.

وی با قدردانی از تلاش‌های هیات نظارت بر انتخابات سیستان و بلوچستان بیان کرد: از هم‌اینک باید تلاش کنیم، انتخابات آتی بهتر از انتخابات گذشته برگزار شود.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: انتخابات پیش رو با توجه به شرایط خاص کشور و جهان، هم در حوزه شوراهای اسلامی شهر و روستا و هم در حوزه ریاست جمهوری از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی اظهارداشت: توزیع عوامل اجرایی و نظارت به صورت عادلانه و بر اساس شرایط اجتماعی سیستان و بلوچستان در انتخابات سال گذشته تاکید شد و جهت جلوگیری از هرگونه سو استفاده احتمالی اصل شفافیت در انتخابات رعایت شد.

وی تصریح کرد: فرآیند برگزاری انتخابات بر اساس تصمیمات مصوب کشوری است اما از آنجایی که هر یک از انتخابات گذشته درسی برای برگزاری بهتر انتخابات آینده محسوب می‌شود با شناسایی چالش‌ها و نقاط آسیب، می‌توانیم نظرات کارشناسی استان را به مراجع تصمیم گیرنده اعلام کنیم تا در تصمیم گیری‌ها اعمال شود.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان نیز گفت: تمامی عوامل برگزاری انتخابات با رها کردن سلایق شخصی و سیاسی و مبنا قرار دادن قانون و همچنین عدم تعلق خاطر به نتیجه انتخابات، انتخاباتی سالم و بی‌نظیر را در این استان برگزار کردند.

علی زینی‌ وند خاطرنشان کرد: تعامل اعضای هیات نظارت سیستان و بلوچستان با عوامل اجرایی در بازنگری تایید صلاحیت‌های کاندیداها نیز موجب شد، نشاط اجتماعی و عرصه رقابتی بسیارخوبی بین کاندیداها در استان شکل گیرد.

وی به بازگشایی تعدادی از صندوق‌های اخذ رای در حوزه انتخابیه زاهدان پس از اتمام فرایند انتخابات اشاره کرد و افزود: با توجه به شبهات و ابهامات به وجود آمده در نتیجه انتخابات این حوزه؛ با همکاری هیات نظارت و به خواست استاندار ‌و ستاد انتخابات استان، تعدادی از صندوق‌هایی که نتیجه آنها مورد ابهام بود بازگشایی شد که موجب از بین رفتن تردیدها و رفع تشویش اذهان عمومی برای همیشه در این حوزه انتخابیه شد و بسیاری از چالش‌ها و موضع گیری‌های احتمالی را از بین برد.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment