استاندار فارس: روند گسترش بیماری کرونا در استان سرعت گرفته است

[ad_1]

عنایت‌الله رحیمی، پنجشنبه در آیین افتتاح طرح‌های مرتبط با وزارت نیرو در فارس که به شکل ویدیو کنفرانس توسط رییس جمهوری انجام شد، در پاسخ به درخواست رییس جمهوری مبنی بر ارائه توضیحاتی درباره وضعیت کرونا در استان فارس افزود:  استان فارس تا یکی ۲ هفته اخیر بهترین وضعیت را در زمینه مقابله با کرونا در کشور داشت اما الان پنج شهرستان استان شامل جهرم، لارستان، گراش، خنج و اوز در آستانه قرمز شدن شرایط قرار دارند و به همین دلیل محدودیت‌هایی را نیز بر اساس تصمیمات ستاد ملی کرونا در این شهرستان‌ها ایجاد کرده‌ایم.
وی ادامه داد: در شهر شیراز نیز که بیماری رو به گسترش بود تاکید شد که هیات‌های نظارت و بازرسی برای اجرای پروتکل‌های بهداشتی اقدام کنند که طی چند روز گذشته این موارد به شدت اجرا و رعایت می‌شود.
استاندار فارس اضافه کرد: هم‌اینک حدود ۵۰ درصد از تخت‌های آی.سی.یو در این استان اشغال شده و ورود بیماران نسبت به گذشته افزایش داشته اما هنوز نسبت به کشور وضعیت بهتری داریم.
رحیمی بیان کرد: امیدواریم با تلاشی که در مجموعه بهداشت و درمان می‌شود و همچنین رعایت موارد بهداشتی از سوی مردم استان، روز به روز شاهد کاهش بیماری در استان و کشور باشیم.
رییس جمهوری نیز در ادامه با اشاره به پیش‌بینی ستاد ملی کرونا مبنی بر احتمال گسترش بیماری در استان فارس در جلسه ۲ هفته اخیر این ستاد گفت: همین مساله سبب شد که استان فارس در شرایط هشدار قرار داده شود.
دکتر روحانی همچنین ابراز امیدواری کرد که کشور با کمک و مراقبت مردم به خوبی از این دوره هشدار عبور کند و استان فارس نیز به سمت وضعیت قبل قرمز نرود.
رییس جمهوری کشورمان از مردم استان فارس و دیگر نقاط ایران درخواست کرد که همکاری لازم را با بخش بهداشت و درمان داشته باشند و توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند تا به زودی از این شرایط سخت عبور کنیم.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment