استاندار قزوین: تولید کشور در معرض بیشترین تهدیدات قرار دارد

[ad_1]

هدایت الله جمالی پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: قزوین از استان‌های مهم صنعتی و اقتصادی کشور است و لاجرم مدیران این استان با رویکرد اقتصادی و حمایت از تولید انتخاب می‌شوند تا بتوانند به رفع موانع و مشکلات تولیدی استان کمک کنند.

وی افزود: یکی از وظایف مهمی که برای مدیران استان تعریف کرده‌ایم، این است که تولیدکنندگان را به عنوان مهمترین سرمایه این کشور بدانند و همه اختیارات و ظرفیت‌ها را برای حل مشکلات آنها به کار بگیرند.

جمالی پور گفت: در شرایط فعلی کشور که بازار اقتصاد ایران لحظه به لحظه در حال تغییر است و بحران بازار، تولیدکنندگان را از پا انداخته، همه باید کمک کنیم آلام فعالان اقتصادی و صنعتی را کم کنیم.

استاندار قزوین با بیان اینکه دولت هم از این شرایط بازار تاثیر می‌پذیرد و بخشی از درآمدهای آن کم می‌شود، افزود: صنعتگران و تولیدکنندگان و هم خود دولت در این شرایط از آسیب دیدگان هستند بنابراین حل کردن مشکلات به نحوی که نه تولیدکننده آسیب ببیند و نه دولت دچار مشکل شود هنر مدیریتی لازم دارد.

جمالی پور افزود: ما در استان سعی کرده ایم که این تعادل را به خوبی اجرا کنیم و به نفع تولیدکننده گام برداریم بنابراین امروز یکی از وظایف مدیران استان حمایت و تقویت تولید است تا آنها با آرامش بیشتری به مسیر خود ادامه دهند.

وی با بیان اینکه در این شرایط، سیاست‌های ارزی کشور تحت تاثیر تحریم‌های بین المللی با چالش جدی مواجه است، افزود: ما تلاش می‌کنیم تمامی اختیارات خود را در استان به گونه‌ای استفاده کنیم که آلام تولیدکنندگان کم شود و در این شرایط، هم تولید ادامه یافته و هم وضعیت کارگری استان آسیب نبیند.

جمالی پور گفت: قزوین، استانی است که اگر یک واحد تولیدی آن با مشکل مواجه شود می‌تواند یک بحران اجتماعی و  سیاسی را در استان رقم بزند بنابراین برای جلوگیری از این معضلات، درخواست حمایت‌های ویژه بانکی برای واحدهای تولیدی استان را داریم.

وی با انتقاد از نگاه بسته بانک‌ها در استان، گفت: وقتی تصمیم بانک‌ها به تعطیلی، تملک یا کاهش تولید در یک واحد صنعتی منجر می‌شود خود بانک هم به نوعی در معرض آسیب قرار می‌گیرد و دیگر نمی‌تواند به منافع خود برسد.

استاندار قزوین افزود: ما هم اینک چند واحد تولیدی در استان داریم که به دلیل تصمیم خود بانک‌ها با چالش جدی مواجه شده اند و باید هر چه سریعتر با نگاه ویژه حمایتی برای حل مشکلات آنها در سال جهش تولید اقدام کنیم.

استان قزوین چهار هزار واحد تولیدی و ۱۵ شهرک و ناحیه صنعتی دارد.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment