استاندار کردستان: نظارت بهداشتی بر اماکن و ادارات جدی‌تر می‌شود

[ad_1]

بهمبن مرادنیا شامگاه شنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: برای مبارزه جدی‌تر با این بیماری باید تلاش و از هر راه ممکن حساسیت و توجه مردم را جلب کرد.

وی افزود: متاسفانە بعد از گذشت چند ماە از این بیماری مردم حساسیت خود را در بکارگیری راه‌های پیشگیری از انتشار آن از دست داده‌اند و باید تلاش شود دوباره این حساسیت در مردم بوجود آید.

استاندار کردستان با بیان اینکه راه مقابله با بیماری کرونا صرفا بستن مشاغل و کسب و کار مردم نیست به فرمانداران شهرستان‌ها تاکید کرد بصورت جدی بر اماکن گوناگون و ادارات نظارت داشته باشند و از رعایت پروتکل های بهداشتی در این اماکن اطمینان حاصل کنند.

مرادنیا یادآور شد: کارکنان ادارات و ارباب رجوع حتما در زمان حضور در ادارات از ماسک استفاده کنند چرا که بنا براعلام مسوولان بهداشت و درمان، این مهم نقش مهمی در پیشگیری از شیوع کرونا خواهد داشت.

وی تاکید کرد: اطلاع رسانی همه جانبه با استفاده از ظرفیت رسانه‌ها، صدا و سیما، فضای مجازی در دستور کار باشد و نظارت بر اماکن مختلف برای رعایت الزامات بهداشتی تشدید شود.

استاندار کردستان به اوج‌گیری بیماری کرونا در سنندج اشاره کرد و گفت: مکان‌های تجمع مردم از جمله کمربندی آبیدر و خیابان فردوسی سنندج که به محل حضور دستفروشان تبدیل شده باید مورد توجه قرار گیرد و از تجمع هایی از این دست جلوگیری شود.

مرادنیا با بیان اینکه حفظ سلامت و مراقبت از جان مردم وظیفه همه مدیران در شرایط موجود است به دانشگاه علوم پزشکی استان دستور داد ظرفیت تخت های بیمارستانی را برای بیماران احتمالی کرونا افزایش دهند  تا در صورت نیاز، استان با کمبود تخت آی سی یو مواجه نشود و بتوان به بیماران خدمات مناسب ارائه داد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان هم وضعیت سنندج را در ابتلا به بیماری کرونا و تعداد مبتلایان خطرناک توصیف کرد و افزود: سنندج وارد موج دوم بیماری شده و می‌توان وضع آن را وخیم دانست.

فرزین رضاعی اضافه کرد: تا این لحظه ۱۵۲ بیمار مبتلا به کرونا در استان بستری هستند که ۱۱۰ مورد آن مربوط به سنندج است.

وی از مردم خواست با رعایت بهداشت فردی، پرهیز از حضور و در اجتماعات و استفادە از ماسک هنگام تردد کادر درمانی را در مقابلە با این بیماری یاری کنند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۶۹ هزار و ۴۲۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۸۲۰۹ نفر رسید.

کیانوش جهانپور روز شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور بیان کرد: از دیروز(جمعه) تا امروز(شنبه)  ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۲۶۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵۲۷ مورد بستری شدند. با این حساب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۶۹ هزار و ۴۲۵ نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۲۰۹ نفر رسید.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۱۳۲ هزار و ۳۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

جهانپور افزود: همچنین ۲۵۷۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی بیان کرد: تاکنون یک میلیون و ۶۰ هزار و ۱۲۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: وضعیت خوزستان همچنان قرمز است. استان‌های هرمزگان و کرمانشاه در وضعیت هشدار قرار دارند.  در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵ استان فاقد فوتی و ۶ استان فقط یک مورد فوتی بر اثر کووید۱۹ داشته اند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment