استاندار گیلان: تلاش با رویکرد صادرات غیرنفتی را باید مضاعف کنیم

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایرنا، ارسلان زارع روز پنجشنبه در نشست تجلیل از برگزیدگان عرصه صنعت و معدن گیلان در رشت اظهار داشت: اعتمادی که کشورهای همسایه ما به تجار و بازرگانان گیلانی دارند به عنوان ظرفیت خوب می تواند زمینه ساز فعالیت گسترده درعرصه بین المللی و اوراسیا باشد.

وی با بیان این که تحریم ها با همه دشواری ها می تواند فرصتی برای تلاش به منظور ارتقاء سطح دانش ، صادرات غیرنفتی و غیره باشد متذکر شد: اگر نگاه ما این باشد که تحریم های نفتی کم می شود و شرایط را تحمل می کنیم و به قبل بر می گردیم نگرش اشتباه است،

نماینده عالی دولت در استان گیلان بیان داشت: امروز وضعیت اقتصادی در کشور ما به گونه ای است که باید برای عبور از  شرایط فعلی،  با حمایت و تسهیل امور  به تولید و اشتغال رونق بخشیم و تمامی موانع، مشکلات و چالش ها را برطرف کنیم.

وی با اشاره به نامگذاری شعار راهبردی جهش تولید در راستای تحقق و سیاست های برنامه های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری اظهار داشت: استان گیلان به سبب تعامل، همکاری و هماهنگی خوب بین مدیران و دستگاه های اجرایی و فعالان اقتصادی، توفیقات خوبی را در این باره داشته است.

وی در ادامه سخنانش با بیان اینکه باید کوشش کنیم تا اقتصاد کشور را به مردم بسپاریم ، اضافه کرد: در این ارتباط که به عنوان سیاست راهبردی است دولت راهبردهای حمایت و مشوق ها را مشخص و نقش اصلی تصدی گری اقتصاد کشور توسط بخش خصوصی اداره شود.

استاندار گیلان بیان داشت: اکنون که در شرایط جنگ اقتصادی قرار داریم لازم است تا همدلی، همکاری، فعالیتی مضاعف و کار جهادی انجام گیرد.

وی اضافه کرد: اینکه رهبر معظم و تمام ارکان نظام و دولت بر راهبرد اقتصاد مقاومتی تاکید دارند ناظر به این است که از ظرفیت داخلی و منابع خودمان به شکل ممکن استفاده کنیم ما می توانیم شرایطی را فراهم آوریم که از ظرفیت های موجود بیش از پیش استفاده نماییم.

نماینده عالی دولت در گیلان  اظهار داشت: با عزم دولت دوازدهم و سند راهبردی که نقشه راه است می توانیم در حوزه های مختلف اقتصادی برای جهش تولید، افزایش امید مردم و ظرفیت های اشتغال تلاش داشته باشیم.

در این مراسم صاحبان ۲۵ واحد صنعتی نمونه تجلیل شدند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment