اسپانیایی, مواد غذایی و نوشیدنی: Tapas, سوپ گاسپاچو, Paella, اجوف, سان گری و نهرها از شراب قرمز

[ad_1]

اسپانیایی, مواد غذایی و نوشیدنی – غذاهای اسپانیایی, اگر شما خواهد شد – کاملا متفاوت از چگونه آن را ممکن است درک شده در ایالات متحده است. در واقع زمانی که اکثر آمریکایی ها فکر می کنم از مواد غذایی که آنها تمایل به فکر می کنم از غذاهای که تگرگ از مکزیک به جای اسپانیا. Tacos, tostadas, enchiladas و چنین هستند اما کاملا مکزیکی خلاقیت و توریستی خواهد بود سخت و فشرده برای پیدا کردن آنها در اسپانیا مگر اینکه تاکو بل موفق به باز کردن یک حق رای دادن وجود دارد.

مانند ترین چیز در اسپانیا مدرن و سنتی اسپانیایی مواد غذایی تمایل به متفاوت بر اساس منطقه ای که از آن می آید. جنوب شهر سویل به عنوان مثال ارائه می دهد غذاهای مشهور است که بسیار خوشمزه و در عین حال بسیار ساده برای آماده سازی. در اینجا شما پیدا کردن سوپ سرد سوپ گاسپاچوکه خامه گیاهی که شامل گوجه فرنگی, خیار, سیر, فلفل قرمز, روغن زیتون و سرکه. این است که معمولا با نان سرو و یا حتی با گوجه فرنگی-نان.

در منطقه شمال نابارا شما ممکن است بسیاری از تخصص های گوشت و ماهی با یک دستور اصلی متشکل از یک خوشمزه, ماهی قزل آلا شکم پر با درمان ژامبون. بسیاری از ظروف در اینجا شامل محلی لوبیا Pochas د Sanguesaو مورد علاقه خاص هستند سبزیجات مانند مارچوبه و Pimientos دلم Piquilloخفیف فلفل قرمز ظرف. این منطقه نیز معروف برای خود Tapas.

علاوه بر سنتی منطقه ای کرایه کشور اسپانیا کند که برخی از دلخوشیها که در سراسر کشور لذت می برد. برای مثال بسیاری از مثل به میان وعده سریع Tapasآماده نیش اندازه تنقلات است که ممکن است شامل تکه های سرخ ماهی مرکب یا هشت پا تند, سوسیس, پنیر, میادین میوه و یا حتی آب نبات شیرین با بادام. Tapas است به معنای واقعی کلمه در همه جا در اسپانیا است و اغلب لذت می برد و در هنگام خواب نیمروز به عنوان یک وعده غذایی کامل. قیمت Tapas کمی متفاوت باشد از جایی به جای دیگر, اما آن است که اغلب بسیار ارزان درمان است. در برخی از مکان شما می توانید یک تاپا برای عنوان کمی به عنوان یک یورو و در برخی دیگر که همان یک یورو را دریافت کنید شما یک لیوان شراب قرمز و یک تاپا. جای تعجب نیست که بسیاری از اسپانیایی توقف در نوار محلی برای یک وعده غذایی.

یکی دیگر از شناخته شده اسپانیایی مواد غذایی است پائلا (تلفظ paeya) خوشمزه مخلوط ظرف است که متشکل از برنج همراه با بسیاری از انواع مختلف گوشت و غذاهای دریایی. Paellaشاید معروف ترین ظرف برای آمدن از اسپانیا و اگر چه آن سرچشمه از والنسیا می توان آن را یافت و لذت تقریبا در همه جا در این کشور از شمال به جنوب.

اسپانیایی نوشیدنی نه کاملا به عنوان متنوع به عنوان مواد غذایی, اما وجود دارد برخی از به خصوص لذت بخش تخصص. اسپانیا مانند فرانسه است شراب نوشیدن کشور و مشهور است برای آن اشکال مختلف سان گریشیرین شراب قرمز است که با ترکیب هر تعداد از دیگر شراب سبز و میوه ها. سانگریای دستور العمل های متفاوت بر اساس است که انجام این مخلوط به طوری که آن را غیر معمول نیست برای پیدا کردن سان گری که شامل سیب و موز در یک نوار یا رستوران و یک که شامل انگور, شراب سفید, شراب و پرتقال در یکی دیگر از. تینتو verano بسیار شبیه به سان گری و بسیار محبوب است در جنوب شد آن مست است در طول pestival. شراب در دسترس است در همه جا در اسپانیا و هزینه های بسیار کمی برای شروع 1 یورو برای یک شیشه. شراب عشق توریستی را کمی به شکایت هنگام بازدید از اسپانیا. قیمت الکل ارزان تر هستند و در اسپانیا است که در هر اروپای غربی کشور است.

اسپانیایی شراب متفاوت از منطقه ای به منطقه اما اکثر سهم دو صفات مشترک: آنها خوشمزه و بسیار ارزان. منطقه کاتالونیا برای مثال ارائه می دهد شگرف شراب قرمز از Peralda, Alella Priorat و Tarragona و معروف شراب گازدار به عنوان شناخته شده Cava. منطقه گالیسیا ارائه می دهد چندین شراب خوب به عنوان به خوبی. در اینجا شما را پیدا خواهد کرد قابل توجه Ribeiro و دیگر علاقه مندی ها شامل Fefinanes, Betanzos رسل, بالدئراس, Ulla و Amandi. صحبت از شراب شما نمی توانید فرار Rioja که از یک منطقه با همین نام است و دوست داشتنی greattasting, inexpenssive محبوب شراب. آنها حتی خود را جشنواره شراب در پایان تابستان که در آن شراب قرمز است که همه جا پخش.

مهم این است که گردشگری در بازدید از اسپانیا به یاد داشته باشید که اسپانیایی libations معمولا خیلی قوی تر از کسانی که آنها ممکن است عادت کرده اند به در ما. در واقع یک اسپانیایی نوشیدنی ممکن است به اندازه سه برابر قوی تر از یک شبیه نوشیدنی ساخته شده در صفحه اصلی. برخی از کارشناسان توصیه می کنند که مراجعه آمریکا تعداد سه دور برای همیشه یکی در واقع دستور داد. همچنین با اسپانیا و بازدید کنندگان به کشور خود هستند Horchatas که نوشیدنی های یخ زده ساخته شده با شیر و انواع خرد شده و آجیل خرد شده است. منادی برای هر دو طعم و مزه خود را و این واقعیت که آنها غنی از ویتامین ها Horchatas لذت می برد در هر منطقه از کشور متفاوت است و تنها کمی از منطقه ای به منطقه و یا دستور به دستور. در تابستان گرم محبوبیت خود را در بالا.

قهوه و شکلات داغ دور اصلی از نوشیدنی است. این لذت می برد و روزانه توسط اکثر اسپانیایی ها از جمله کودکان که اغلب از سرد قهوه صدر با بستنی به عنوان یک درمان. قهوه و شکلات داغ اغلب مست برای صبحانه و ناهار و لذت می برد با churros, یک شیرینی است که قابل مقایسه با قطعه قطعه کردن. گردشگران بسیاری از این شکایت دارند که اسپانیایی قهوه طعم تر مانند آمریکا خفیف و نه مانند غنی فرانسوی/ایتالیایی قهوه.

[ad_2]

Leave a Comment