اشراف اطلاعاتی مانع بروز جرم در حوزه تغییر کاربردی غیرمجار اراضی کشاورزی

[ad_1]

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری پلیس، سردار مهدی معصوم بیگی این مطلب را در دیدار با علیرضا اورنگی رئیس سازمان امور اراضی کشور که در راستای توسعه همکاری های مشترک برای مقابله با تغییر کاربری غیر مجاز اراضی کشاورزی با پلیس پیشگیری ناجا صورت گرفت، بیان کرد.

وی مقابله با تغییر کاربری غیر مجاز اراضی کشاورزی را از جمله ضرورت‌ها و اهداف کاری مشترک دانست و اظهار داشت: برخورد قانونی با متخلفان و افراد سودجو با هر قصد و نیت باید به صورت جدی و بدون اغماض پیگیری و اجرا شود.

معصوم بیگی با تاکید بر ضرورت تشکیل یگان حفاظت در همه سازمان های امور اراضی که تحت نظر وزارت جهاد کشاورزی فعال هستند، افزود: فعالیت منظم، منسجم و مستمر گشت های خودرویی یگان حفاظت نقش قابل توجهی در مقابله با پدیده شوم زمین خواری و جلوگیری از تغییر کاربری مراتع و اراضی کشاورزی ایفا می کند بنابراین ضروری است به غیر از ۲۹ یگان فعال در سطح کشور سایر سازمان های فاقد یگان حفاظت از امور اراضی نیز اقدام به راه‌اندازی این یگان‌ها کنند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا، «اشراف اطلاعاتی» را زمینه ساز «پیشگیری فعال» و به موقع از وقوع جرایم در حوزه تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی عنوان کرد و گفت: زمین متعلق به نسل امروز و فرداهای این مرز و بوم است و باید مسئولانه در حفظ آن تلاش کرد.

وی ادامه داد: تجربه ثابت کرده پیش بینی درست و به موقع پیش‌ران پیشگیری است و چنانچه همکاری بین سازمان‌های متولی و یگان های حفاظت که خط مقدم اجرای قوانین و پیشگیری از وقوع جرایم در این زمینه هستند به صورت مستمر ادامه داشته باشد، موفقیت ما در حفظ سرمایه های ملی دوچندان خواهد شد.

معصوم بیگی خواستار بررسی راه های هم افزایی بیشتر و استفاده از دیگر ظرفیت ها برای انجام ماموریت و مقابله موثر با تغییر کاربری غیرمجاز شد.

اقدامات پلیس، زمینه ساز استقلال کشور و حفظ سرمایه های ملی است

رئیس سازمان امور اراضی کشور نیز در این دیدار در سخنانی زمین را متعلق به همه انسان ها و محور توسعه پایدار دانست و گفت: حفاظت از زمین به عنوان سرمایه ملی کشور به ویژه حفظ اراضی کشاورزی برای تامین امنیت غذایی جامعه، رسالتی همگانی است و تحقق این مهم حاصل همکاری گسترده و دلسوزانه همه مردم و دستگاه های اجرایی و نظارتی کشور است.

علیرضا اورنگی ضمن اعلام آمادگی برای توسعه همکاری های متقابل، از اقدامات ویژه و بازدارنده پلیس پیشگیری و یگان های حفاظت در پیشگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی و برخورد با متخلفان که عامل مهمی در جهت حفظ اراضی کشاورزی، حفظ سرمایه های ملی و زمینه ساز استقلال کشور است، قدردانی کرد.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment