اصلاح قانون شوراها اولویت اول کمیسیون است

[ad_1]

علی حدادی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا اظهار داشت: فرمایشات روز یکشنبه رهبر معظم انقلاب نقشه راه را برای همه برنامه‌های مجلس یازدهم مشخص کرد و دولتمردان و نمایندگان مجلس می‌توانند با استفاده از ظرفیتی که در هر دو قوه وجود دارد، شرایط اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مناسبی برای مردم رقم بزنند.

نماینده مردم طالقان، ‌ساوجبلاق و نظرآباد با تاکید بر اینکه تلاش نمایندگان تحقق عدم تبعیض و توجه جدی به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم است، ‌ گفت: مطالبه‌گری، ‌سوال و پیگیری جدی به نفع مردم است و دولتمردان جدیت و تلاش لازم را به کار ببندند تا مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم برطرف شود.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس افزود: اقتصاد دانش بنیان، کشاورزی، گردشگری، صنایع، فرهنگ، ‌ مسکن و … از جمله بخش‌هایی هستند که مجلس برای اصلاح آنها هدفگذاری کرده است و مطالبه‌گری نمایندگان از دولت بهبود شرایط این حوزه‌ها است.

نماینده مردم طالقان، ‌ساوجبلاغ و نظرآباد گفت: وظیفه مجلس نظارت جدی است و تمام تلاش نمایندگان این است که با متانت و خردمندی این وظیفه نظارتی را پیش برده و سیاست‌های داخلی را بر مبنای نظام دینی مقابل دشمنان انقلاب انجام دهند.

وی با  اشاره به اولویتهای مجلس یازدهم اظهار داشت: در بخش اقتصاد، ‌معیشت و اشتغال جوانان باید مسیر درستی در پیش بگیریم و با سرمایه گذاری، رفع موانع قانونی و دادن مجوزهای لازم مسیر را هموار کنیم.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، نگاه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های داخلی را از مهمترین مسائل مهم برشمرد و گفت: می‌توانیم مشکلات را با وحدت، هم‌افزایی و تحمل سختی‌ها حل کنیم و نباید در این راه به فکر پاک کردن صورت مسئله بود.

اصلاح قانون شوراها اولویت کمیسیون است

وی با تاکید بر اینکه اصلاح ساختار قانون شوراها، ‌ اولویت کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس است، گفت: کمیسیون درحال کار کارشناسی برای اصلاح قانون شوراها است تا وقتی که به صحن آمد بدون اما و اگر به نتیجه برسد.

حدادی ادامه داد: مرکز پژوهش‌های مجلس، نخبگان، نمایندگان وزارت کشور و ‌شهرداری در این زمینه با کمیسیون همکاری خواهند کرد.

نماینده مجلس یازدهم با اشاره به اینکه مشکلاتی در قانون انتخابات وجود دارد، خاطرنشان کرد: اگر عملکرد شوراها خوب باشد، کار مردم هم به شکل بهتری اداره و انجام می‌شود. همچنین طرح مدیریت جامعه شهری در حال بررسی است که خروجی آن هم خدمت رسانی به مردم است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment