اعتراض دوباره ساکنان سرزمین‌های اشغالی علیه ناکارآمدی دولت نتانیاهو

[ad_1]

به گزارش ایرنا، شبکه خبری “الجزیره” قطر با پوشش این اعتراضات، اعلام کرد که معترضان همچنین اعتراض خود را به قرنطینه عمومی در سرزمین‌های اشغالی وبسته شدن بیشتر مراکز تجاری و دولتی اعلام کردند.

روند شیوع کرونا در سرزمین‌های اشغالی فلسطین شتاب بیشتری یافته و احزاب، گروه‌هاو نهادهای مدنی دولت نتانیاهو را در مهار و مقابله با ویروس کووید ۱۹ بی کفایت و ناتوان اعلام کردند.

ابراز نگرانی نسبت به سرعت شیوع لجام گسیخته کرونا در سرزمین های اشغالی ادامه دارد و برخی شخصیت‌ها و احزاب اپوزیسیون، دولت را متهم می‌کنند در مهار کردن این پدیده ناتوان مانده و شمار زیادی از تدابیری که به اجرا گذاشته شده، اشتباه بوده است.

دولت رژیم صهیونیستی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا برای دومین بار محدودیت‌های سراسری را اعمال می‌کند.

قرنطینه عمومی که با یوم کیپور، از مقدس‌ترین اعیاد یهودیان همزمان شده، قرار است از امروز جمعه به مدت سه هفته اجرا شود.

این درحالی است که مذهبی‌های متعصب فشار می‌آورند که اماکن مذهبی باز بمانند و مراسم سنتی به طور کامل برگزار شود.

در همین حال، “یاکوو لیتزمن”وزیر مسکن رژیم صهیونیستی که از رهبران احزاب اولترا ارتودکس و متعصب یهودی است، چهار روز پیش در اعتراض به همزمانی قرنطینه با عید یوم کیپور استعفا کرد.

وی گفته بود: قرنطینه عمومی امکان مردم را از برگزاری مراسم یوم کیپور در ششم و هفتم مهر محروم می کند.

 همچنین برخی گروه‌ها می‌خواهند که برگزاری جشن های عروسی پرجمعیت متوقف نشود. از سوی دیگر، صاحبان مشاغل و از جمله کارکنان امور تفریحی، در کنار دکانداران  فروشگاه ها فشار می‌آورند که محدودیت‌ها متوقف شود و یا کاهش یابد.

در روزهای گذشته، شمار مبتلایان روزانه همیشه در حدود چهار هزار نفر در روز بوده، ولی در شبانه روز اخیر از این مرز هم کمی فراتر رفته است. همچنین تعداد جانباختگان به یک هزار و هفتاد و هفت تن رسیده وضع حدود پانصد بیمار وخیم اعلام شده است.

ولی نه تنها سیاستمداران در مورد شیوه مبارزه با کرونا و ناکارآمدی دولت نتانیاهو اختلاف نظر دارند، بلکه پزشکان نیز یکصدا نیستند و راه‌هایی که پیشنهاد می‌کنند، گاهی با یکدیگر تضاد دارد. برخی طرفدار کاهش محدودیت‌ها هستند و برخی دیگر می گویند که محدودیت‌ها باید افزایش یابد.

تیم‌های پزشکی و درمانی رژیم صهیونیستی شکایت دارند که بسیار خسته شده‌اند و به نیروی کمکی نیاز فوری دارند. همچنین پرستاران و دست اندرکاران امور درمانی خواهان افزایش دستمزد خویش هستند و چند بار به اعتصاب‌های کوتاه و هشداردهنده دست زده‌اند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment