افزایش ۱۰۴ درصدی پرداخت زکات در میامی

[ad_1]

محمد مهدی اصغری روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: از ابتدای سال تاکنون ۲۸ میلیارد ریال زکات در شهرستان جمع‌آوری شد که این رقم  سال گذشته ۱۳ میلیارد ریال بوده و با توجه به مشکلات معیشتی پرداخت زکات رشد مناسبی داشته است.

وی اظهار  داشت: زکات جمع آوری شده در سطح شهرستان برای تامین هزینه ۴۳ سری جهیزیه  ، تامین هزینه ساخت و تعمیر منزل محرومان، تامین معیشت نیازمندان ، تحصیل و هزینه های درمانی صرف شده است.

اصغری گفت : حدود ۴۳ درصد از زکات جمع آوری شده با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد ریال در راستای طرح های عمرانی شامل ساخت و تعمیر مساجد، حسینیه و خانه عالم ، هزینه های لوازم پزشکی و ۵۷ درصد با اعتباری بالغ بر ۱۶ میلیارد ریال سهم فقرا می باشد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) میامی گفت: آموزش عاملان زکات به صورت چهره به چهره در روستاها، نشست و دیدار با مدیران و بهره‌گیری از مبلغان افتخاری، در روستاها اقدامات انجام شده در راستای افزایش پرداخت زکات است.

وی ادامه داد : از ابتدای سال تاکنون ۴۳ جهیزیه و هدیه ازدواج به ارزش یک میلیارد و ۵۳۰ میلیون ریال و همچنین ۲ میلیارد ریال تسهیلات به نوعروسان داده شده است.

زکات از دستورهای اسلامی و یکی از فروع دین است که نسبت به پرداخت آن سفارش شده است.

 پرداخت کمک به مددجویان، کمک به پرداخت هزینه درمانی و کمک به ارتقاء شاخص‌های بهداشتی نیازمندان، ارائه خدمات فرهنگی، پرورشی و وتربیتی به مددجویان، کمک به خرید، ساخت، تعمیر، تکمیل، بازسازی و بهسازی مسکن مددجویی و کمک به امر ازدواج مددجویان ازجمله خدماتی است که به مددجویان ارایه می شود.

کمیته امداد ۲۰ خدمت به نیازمندان ارایه می کند که تامین جهیزیه، کمک هزینه‌های درمانی، تسهیلات اشتغالزایی، ساخت و ساز مسکن و هزینه‌های تحصیلی از جمله آنهاست.

۲ هزار و ۷۸۱ خانوار با جمعیت ۵۶۰۰ مددجو تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) میامی هستند.

شهرستان میامی با دو بخش مرکزی و کالپوش در شرق استان سمنان قرار دارد. 

[ad_2]

Source link

Leave a Comment