امام راحل همه امور را منتسب به خدا می‌دانست

[ad_1]

حجت الاسلام و المسلمین ناصر رفیعی روز سه‌شنبه در مراسم بزرگداشت سی و یکمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در سالن مرکزی آستان قدس رضوی در مشهد با اشاره به خصلت‌های فردی که بر اساس روایات اسلامی مایه گشوده شدن درهای بهشت به روی انسان می‌شوند افزود: شناخت خداوند و اطاعت از او یکی از این خصلت‌ها و نخستین مجوز برای موفقیت است که از اصلی‌ترین شاخصه‌های اخلاقی امام راحل بود.

وی ادامه داد: تعلیم، تعلم و عبادت اگر منهای نام رب باشد سودی نداشته و این حکم قابل تعمیم به تمامی علوم است.

عضو هیات علمی مجتمع آموزش عالی امام خمینی(ره) با اشاره به این سخن امام(ره) که “عالم، محضر خداست در محضر خدا معصیت نکنیم گفت: حتی زمانی که خبر آزادسازی خرمشهر را به ایشان دادند فرمودند: “خرمشهر را خدا آزاد کرد” و چیزی را منسوب به خود یا سربازانشان نکردند.

رفیعی دشمن‌شناسی را یکی دیگر از خصایص انسان‌های مؤمن و خداشناس عنوان کرد و افزود: امام خمینی(ره) از همان ابتدا آمریکا را شیطان بزرگ معرفی کردند و دشمن‌شناسی یکی از کلیدواژه‌های سخنان مقام معظم رهبری نیز هست که با توجه به تأکیدات معظم‌له تاکنون کتاب‌های بسیاری در خصوص دشمن شناسی به چاپ رسیده است.

وی شناخت آخرت و دنبال آن بودن، شناخت باطل و دوری از آن و شناخت حق و تبعیت از آن را از دیگر ویژگی‌های انسان مؤمن از دیدگاه روایات اسلامی عنوان کرد.

امام خمینی (ره) رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران و بنیانگذار نظام جمهوری اسلامی روز چهاردهم خرداد ماه ۱۳۶۸ رحلت کردند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment