امسال ۲۱۱ زندانی جرایم غیرعمد یزد آزاد شدند

[ad_1]

به گزارش عصر چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی ستاد دیه یزد، غلامعلی دهشیری افزود: برای آزادی این افراد ۹۹۵ میلیارد ریال نیاز بود که با تلاش ستاد دیه حدود ۴۴ میلیارد ریال از این میزان پرداخت شد.

وی ادامه داد: به همت اعضای کمیته صلح و سازش ستاد دیه، شورای حل اختلاف و مددکاران ۹۵۱ میلیارد ریال از شکات گذشت رضایتمندانه اخذ شد و بقیه از منابع محل ستاد شامل کمک‌های خیران ، تسهیلات بانک‌های عامل مبلغ ۴۴ میلیارد ریال به حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی افراد فراهم شد.

رییس هیات امناء ستاد دیه یزد با تشریح وضعیت محبوسان جرایم غیرعمد یزد اظهار کرد: هم‌اکنون بیشترین طیف مددجویان ستاد دیه بدهکاران اوراق تجاری چک و سفته و در رتبه‌های بعدی بدهکاران مهریه و نفقه قرار دارند.

دهشیری با تشکر از خیران و هیات‌های مذهبی که در ایام محرم در اجرای طرح ” هر هیئت آزادی یک زندانی ” مشارکت بسیار خوبی داشتند گفت : با همت مردم دارالعباده از آغاز محرم تاکنون یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به ستاد دیه استان اهدا شد و این طرح تا اربعین حسینی ادامه دارد.

هم‌اکنون ۲۲۵ زندانی جرایم غیرعمدمالی در زندان های استان بسر می برند که برای آزادی آنها ۵۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان نیاز است.

استان یزد چهار ندامتگاه برای نگهداری مددجویان زندانی دارد و حدود چهار هزار نفر دوره محکومت خود را می گذرانند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment