انتقال آب خلیج فارس‌ به کرمان نمونه عملی شعار ما می توانیم است

[ad_1]

به گزارش ایرنا ، علیرضا رزم حسینی شامگاه چهارشنبه در نشست مشترک با استاندار کرمان و مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی افزود: اجرای این طرح حاصل زحمات، ایده پردازی، اراده و همت افرادی است که در ابتدا برخی ناامیدانه به این طرح نگاه می کردند.

وی تصریح کرد: انتقال آب خلیج فارس به کرمان  یادگار ارزشمندی برای نسل بعد است و باید استفاده بهینه آب در کشور به صورت جدی مورد توجه باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه امروز در جنگ‌ اقتصادی قرار داریم تاکید کرد: تنظیم بازار و کاهش مشکلات مردم در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد و کالاهای اساسی از جمله برنج به بازار در روزهای اخیر وارد می شود.

طرح انتقال آب خلیج فارس به کرمان رویداد تاریخی است

استاندار کرمان در این نشست گفت: طرح انتقال آب به استان کرمان یک رویداد تاریخی است که برای بخش های مختلف استان ثمرات زیادی خواهد داشت.

محمد جواد فدایی با اشاره به سوابق وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: ایشان ایده‌های خوبی هم در صنعت و مسائل اجرایی دارند و مجموع این فعالیت‌ها می‌تواند تحولی در صنعت، معدن و تجارت کشور ایجاد کند.

وی تصریح کرد: امید داریم که مشارکت در افتتاح پروژه بزرگ خط انتقال آب خلیج فارس با خیر و برکت باشد و شاهد اجرای پروژه‌های خوب بعدی هم باشیم.

علیرضا رزم حسینی شامگاه چهارشنبه برای افتتاح فاز اول انتقال آب خلیج فارس به مجنمع معدنی گل گهر وارد شهرستان سیرجان شد و مورد استقبال جمعی از مسئولان قرار گرفت.

 پروژه انتقال آب خلیج فارس و اتصال مخزن ۴۵ هزار مترمکعبی خط آب خلیج فارس به سایت آبی گل‌گهر روز پنجشنبه توسط رئیس جمهوری و با حضور وزیر صمت از طریق ویدئو کنفرانس به بهره برداری می رسد. 

طرح انتقال آب خلیج فارس به مجتمع گل گهر سیرجان، مس سرچشمه و چارد ملو یزد با مشارکت بخش خصوصی در مدت سه سال انجام شده است که فاز اول آن روز پنجشنبه به بهره برداری می رسد.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment