بازار بانه تعطیل آخر هفته تعطیل است

[ad_1]

محمد امین زاده عصر یکشنبه در جلسه فوق العاده ستاد بحران کرونا در شهرستان با اشاره به شیوع موج دوم ویروس کرونا در کردستان و وضعیت قرمز و بحرانی استان اظهار داشت: در راستای کاهش شیوع ویروس روزهای چهارشنبه تا جمعه هفته جاری م(سه روز) بازار و تمام مجتمع‌های تجاری و مراکز خرید بانه بسته است و از مردم تقاضا می‌کنیم در این روزها به بانه سفر نکنند.

وی اضافه کرد: تمام اماکن عمومی، مهمانسراها، هتل‌ها و خانه‌های مجاز مسافر در این سه روز تعطیل است و هیچ مهمان و مسافری پذیرش نمی‌کنند.

سرپرست فرمانداری بانه یادآور شد: همچنین ورودی آرامستان سلیمان بگ و دیگر آرامستان‌های شهرستان نیز در روز پنجشنبه بسته است.

امین زاده با اشاره به اهمیت سلامت مردم در این شرایط بحرانی گفت: ماه گذشته بیماری تا حدود زیادی کنترل شده و وضعیت شهرستان سفید اعلام شد اما در روزهای اخیر هر روز آمار مبتلایان به ویروس کرونا بیشتر می‌شود که برخی از مبتلایان جوان هستند.

وی ادامه داد: بر اساس پیش بینی مسوولان استانی و کشوری در هفته آینده پیک جدیدی از شیوع ویروس کرونا آغاز می‌شود که باید برای کنترل اوضاع اقدامات لازم اتخاذ گردد.

سرپرست فرمانداری بانه تاکید کرد: تعداد زیادی از بیماران بستری شده در بیمارستان‌های بانه بین ۲۰ تا ۳۰ سال سن دارند که این وضعیت نگرانی در مورد بیماری را بیشتر می‌کند.

وی افزود: با توجه به اینکه در سال جهش تولید قرار داریم و شرایط اقتصادی مردم هم نامناسب است نمی‌توانیم همه کسب و کارها را تعطیل کنیم اما باید در همه واحدهای تولیدی و خدماتی فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود و همچنین افراد حتما از ماسک استفاده کنند.

امین زاده اضافه کرد: استفاده از ماسک برای کارکنان ادارات و ارباب رجوع الزامی است چرا که تعدادی از متبلایان به ویروس کرونا کارمند ادارات هستند لذا باید قوانین بهداشتی در ادارات توسط کارمندان و ارباب رجوع رعایت شود.

وی یادآور شد: استفاده از ماسک برای رانندگان تاکسی نیز الزامی است و در صندلی عقب خودروهای عمومی نباید بیش از ۲ مسافر سوار شود.

هفته آینده پیک شدید بیماری کرونا در بانه شایع می‌شود

رییس شبکه بهداشت و درمان بانه نیز در این جلسه گفت: بر اساس پیش بینی انجام شده هفته آینده پیک شدیدی از کرونا وارد بانه می‌شود.

محمد شاهویسی با اشاره به ورود مسافر در ۲ هفته گذشته به شهرستان افزود: طبق پیش بینی انجام شده هر ۲۴ ساعت تعداد بسترها یک و نیم برابر و موارد مثبت نیز چند برابر می‌شود که در صورت ادامه این روند، بستری بیماران از ظرفیت بیمارستان‌های شهر بیشتر خواهد شد.

وی اظهار داشت: بحران گسترش ویروس کرونا را که در بیش داریم بیش از سه برابر بحران اسفند ماه سال گذشته است و طیف سنی افراد جوان را بیشتر در بر می‌گیرد.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد تا ظهر دوشنبه ۲۶ خرداد در مجموع ۱۸۹ هزار و ۸۷۶ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۱۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به هشت هزار و ۹۵۰ نفر رسید.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر جمعیت در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment