بازتاب بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خبرگزاری شینهوا

[ad_1]

به گزارش ایرنا، شینهوا روز جمعه نوشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در بیانات امروز خود با اشاره به تحریم های آمریکا علیه ملت ایران اعلام کردند که اگرچه واشنگتن این تحریم ها را متوجه حاکمیت می داند اما در واقع این تحریم ها علیه ملت ایران است.

گزارش ادامه می دهد که از نگاه رهبر ایران، آمریکا با چنین تحریم هایی می خواهد ملت ایران را اذیت کرده و به ستوه بیاورد تا علیه جمهوری اسلامی برخیزند ضمن آنکه هدف بزرگ دیگری را که جلوگیری از پیشرفت ایران است دنبال می کند.

خبرگزاری رسمی چین نوشت: رهبر ایران تاکید کردند آمریکا می خواهد با چنین تحریم هایی نفوذ منطقه ای ایران را کاهش و توان دفاعی تهران را تقلیل دهد و باعث شود تا تحت فشار، ایران صنعت هسته ای را رها کند.

بنا به گزارش شینهوا، بر اساس آماری که رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران ارایه کردند ایران به صنعت هسته ای نیاز دارد و در آینده، تقاضایی برای ۳۰ هزار مگاوات برق هسته ای خواهد داشت و در مسیر رشد و بالندگی خود نیروهای مقاومت در منطقه را رها نخواهد کرد.

خبرگزاری رسمی چین اضافه کرد که مذاکره با آمریکا از نظر مقام معظم رهبری، تسلیم شدن در برابر تقاضاهای آن کشور و بی دفاع کردن خود است حال آنکه ایران دچار وادادگی در برابر آمریکا نخواهد شد و بجز آمریکا و رژیم صهیونیستی با دیگر کشورهای دنیا در حال گفت و گو است.

شینهوا تصریح کرد که یکی از منافع بزرگ تحریم های آمریکا برای ایران از نگاه مقام معظم رهبری، کاهش اتکای ایران به فروش نفت خام و حرکت به سوی اقتصاد غیرنفتی است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment