بازتاب سخنرانی سید حسن نصرالله در رسانه‌های خارجی

[ad_1]

به گزارش ایرنا، شبکه خبری فرانس ۲۴ با پوشش سخنرانی حسن نصرالله گزارش داد: دبیرکل حزب الله لبنان تهدید کرد که اگر اسرائیل در ماجرای انفجار اسکله بیروت دست داشته باشد، هزینه سنگینی را خواهد پرداخت، وی درعین حال گفت که حزب او نمی‌تواند مسؤولیت امنیت ملی سراسر لبنان را بپذیرد.

در بخش دیگری از بازتاب سخنان حزب‌الله به واکنش دبیرکل حزب‌الله در خصوص رأی دادگاه بین‌المللی ترور رفیق الحریری پرداخت و به نقل از سید نصرالله اعلام کرد: ما هیچ توجهی به احکام این دادگاه نداریم، و اگر حکمی علیه برادرانمان صادر شود، ما متعهد به برائت آنان هستیم.

خبرگزاری رویترز

این خبرگزاری انگلیسی در این باره اعلام کرد: دبیرکل حزب‌الله لبنان روز جمعه گفت که این گروه منتظر تحقیقات در خصوص انفجار اسکله بیروت است و اگر ثابت شود که این کار، اقدام خرابکارانه اسرائیل باشد، حزب‌الله پاسخ این اقدام را خواهد داد و تل‌آویو متناسب با این جنایت، هزینه خواهد پرداخت.

این خبرگزاری با بازتاب بخش توافق امارات و رژیم صهیونیستی برای عادی‌سازی اعلام کرد: دبیرکل حزب الله لبنان از عادی سازی روابط ابوظبی و تل‌آویو به خیانت به اسلام و اعراب نام برد و آن را خدمتی به دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا دانست.

شبکه تلویزیونی “الجزیره” قطر

این شبکه خبری گزارش داد: نصرالله اعلام کرد که هر روز روشن‌تر می‌شود که اقدام رسانه‌های عربی حاشیه خلیج فارس برای دشمن جلوه دادن ایران برای توجیه صلح با اسرائیل بود.

الجزیره گزارش داد: دبیرکل حزب الله لبنان تحقیقات بین‌المللی در مورد انفجار اسکله بیروت را رد کرده است، چرا که اولین کارکرد این تحقیقات، تبرئه کردن اسرائیل از دست داشتن در این مسأله خواهد بود.

*شبکه تلویزیونی روسیا الیوم

این شبکه روسی گزارش داد: نصرالله پیروزی جنگ ۳۳ روزه این گروه علیه اسرائیل را یکی از نتایج راهبردی خنثی کردن طرح خاورمیانه جدید و جنگ علیه لبنان اعلام کرده است.

براساس گزارش روسیا الیوم، دبیرکل حزب‌الله لبنان از مقاومت به عنوان یک مسأله مهم موجودیت در منطقه یاد کرد و افزود: آن چیزی که تاکنون ما را در لبنان زنده نگه داشته مقاومت است.

روزنامه القدس العربی

تارنمای روزنامه فرامنطقه‌ای “القدس العربی” که از لندن منتشر می‌شود، در بازتاب سخنان نصرالله گزارش داد:

هیچ‌کس نمی‌توان حزب‌الله را حذف کند و جنگ [احتمالی] آینده نیز این کار را انجام نخواهد داد و دستآورد سال ۲۰۰۰ میلادی، آزادسازی جنوب لبنان و دستآورد جنگ ۳۳ روزه محافظت از لبنان با ایجاد توازن بازدارندگی بود.

به گزارش این تارنما، تواق امارات و آمریکا در راستای تبلیغات در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و ترامپ بوده است که ضعیف‌ترین شرایط را برای انتخاب دوباره دارد، همچنین این مسأله خدمتی به بنیامین نتانیاهو است که متهم به فساد است و کابینه [ائتلافی] وی شرایط بحرانی را سپری می‌کند، به همین خاطر باید این موضوع توافق مطرح می‌شود تا از آن به توافق تاریخی صلح یاد کند، در حالی که به گفته نصرالله خروج امارات از مسأله حق و حقیقت، موجب تشخیص دوست از دشمن است.

**رسانه‌های رژیم صهیونیستی

رسانه‌ها و مطبوعات رژیم صهیونیستی شامل روزنامه “هاآرتص”، شبکه تلویزیونی “آی ۲۴ نیوز”، روزنامه الکترونیک “جروزالم پست” با بازتاب سخنان دبیرکل حزب‌الله لبنان، تمرکز خود را به بخش پاسخ قاطع این گروه به اسرائیل در صورت دست داشتن در انفجار بیروت و نیز اقدام تلافی‌جویانه علیه ترور علی کامل محسن معطوف کردند که در حمله متجاوزانه رژیم صهیونیستی در سوریه به شهادت رسید.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment