بازنده انتخابات آمریکا از همکاری طولانی مدت با گروه ۲۰ گفت

[ad_1]

به گزارش روزنامه گاردین، ترامپ با رد نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به رهبران حاضر در نشست گروه ۲۰ گفت که به دنبال همکاری با آنها است.
گردهمایی رهبران اقتصادهای بزرگ جهان امسال به صورت آنلاین برگزار شد اما می‌توانست موقعیت خوبی برای خداحافظی ترامپ از همتایان خود و جلب حمایت مردم آمریکا در مبارزه با ویروس کرونا باشد. در عوض وی به رهبران گروه ۲۰ گفت: کار کردن با شما افتخار بزرگی بوده است و منتظر همکاری دوباره با شما به مدت طولانی هستم. 
وی با تکرار ادعاهای غلط افزود که  پروژه موسوم به عملیات مافوق سریع دولت او پشت تولید دو واکسن موفق کرونا بوده است. پروژه مافوق سریع کمک مالی را برای تولید واکسن توسط شرکت مدرنا ارائه کرده است اما واکسن فایزر بدون کمک دولت آمریکا تولید شده است.  
هیچ کدام از سخنرانان نشست گروه ۲۰ اشاره مستقیمی به پیروزی جو بایدن با حداقل ۶ میلیون رای بالاتر از ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نکردند.
ترامپ با ادعای تقلب در انتخابات آمریکا هنوز به صورت رسمی نتیجه را نپذیرفته و به تازگی عنوان شده که رهبران جمهوریخواه ایالت پنسیلوانیا به دنبال ممانعت از تایید نتایج در این ایالت هستند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment