بازگشت گرما به نوار شمالی کشور از روز جمعه

[ad_1]

«فریبا گودرزی» روز چهارشنبه در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اظهار داشت: امروز شاهد تشدید بارندگی‌ها در مناطقی از سواحل غربی خزر، استان‌های اردبیل، شمال استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، جنوب سیستان و بلوچستان، ارتفاعات هرمزگان هستیم که بارش‌ها گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی شد می‌شود.

وی گفت: برای روز پنجشنبه در جنوب کشور و در استان سیستان و بلوچستان، برخی نقاط هرمزگان، جنوب فارس و برای روز شنبه هفته آینده برای ارتفاعات البرز در استان‌های سمنان، تهران و ارتفاعات چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد، بارش پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی شده است.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: همچنین در چند روز آینده در نیمه شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل، وزش بادهای شدید همراه با گردوخاک پیش‌بینی شده است.

گودرزی با یادآوری کاهش دمای استان‌های سواحل خزر و اردبیل تا ۱۲ درجه از امروز، گفت: مجددا از جمعه تا شنبه، دمای هوا در نوار شمالی کشور، حدود ۴ تا ۶ درجه گرم‌تر می‌شود.

وی درباره هوای امروز تهران،  گفت: هوای تهران امروز صاف تا کمی ابری است که در عصر امروز با وزش باد همراه خواهد بود.  پیشینه دمای هوای پایتخت امروز به ۳۸ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment