برگزاری جشنواره ملی «فرشتگان ماندگار» برای حمایت از کادر درمان

[ad_1]

سهیلا لطیفی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره ملی فرشتگان ماندگار ایران اظهار کرد: این جشنواره با رویکرد حمایت از کادر درمان در این شرایط سخت کرونایی به صورت کاملا خیریه و معنوی به شکل مجازی برگزار شد.

دبیر نخستین جشنواره ملی فرهنگی هنری فرشتگان ماندگار ایران افزود: هدف از برگزاری این جشنواره انعکاس زحمات و ایثار و جانفشانی کادر درمان با زبان هنر در بخش‌های مختلف هنری است.

لطیفی اضافه کرد: رقابت دوستانه در چهار بخش صوتی، نوشتاری، فیلم و هنرهای تجسمی بوده و علاقه‌مندان زیادی آثار خود را به دبیرخانه ارسال و در پیج اینستاگرامی هنر ماندگار بارگزاری کردند که سپس توسط داوران مورد بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به دبیران هنری و اجرایی، داوران و عوامل برگزاری این جشنواره عنوان کرد: میترا تقی‌نژاد و محمدرضا خردمند دبیران هنری، آنا دیلمی و محمد مهدی زمانی دبیران علمی و سخنران، فریبا غروی دبیر فرهنگی و رویا وکیلی، بهنوش صادقی، سیروس رجبی و امیر بزمی‌پور به عنوان داوران جشنواره انتخاب و معرفی شده‌اند.

دبیر نخستین جشنواره ملی فرشتگان ماندگار ایران با بیان اینکه در مرحله اول این جشنواره تعدادی از آثار به عنوان کاندید برتر معرفی شدند ابراز کرد: این جشنواره بدون دریافت وجهی از شرکت‌کنندگان و به صورت کاملا رایگان برگزار شد و جز چندتن از پزشکان و همکاران کادر درمانی، مسئول یا ارگان یا اسپانسر مالی از این جشنواره حمایت نکرده است.

 وی ادامه داد: در حال حاضر بانی جشنواره جوایزی برای آثار برتر در نظر دارد که به محض عادی شدن شرایط و برگزاری مراسم اختتامیه به صورت حضوری با حضور علاقه‌مندان و مهمانان ویژه به منتخبان اهدا خواهد شد.

لطیفی در پایان از تمامی هنرمندان و ورزشکاران و دست‌اندر کاران وزارت بهداشت دعوت کرد که به خاطر حمایت و قدردانی از کادر درمان به جشنواره فرشتگان ماندگار ایران بپیوندند و حامی آن باشند چرا که این جشنواره صرفا یک مسابقه مجازی نیست بلکه یک جشنواره معتبر کشوری برای قدردانی از مدافعان سلامت کشور است.

مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ملی فرشتگان ماندگار، هم زمان با روز پرستار در تاریخ ۲۸ آذر ۱۳۹۹ برگزار می‌شود.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment