بسیج در صحنه‌های کمک به مردم حضوری فعال داشته است

[ad_1]

به گزارش ایرنا سرهنگ مجید سوری روز پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در سالن جلسات فرماندهی سپاه استان اظهار داشت: بسیج مستضعفین به الگویی برای ملت‌های منطقه تبدیل شده است و هر کجای دنیا کشوری از بسیج مستضعفین الگو گرفته در برابر تمامی ناملایمات و استکبار مقاوم شده است.

وی ادامه داد: در امور مربوط به محرومیت‌زدایی در نقاط مختلف کشور شاهد حضور موثر بسیج هستیم چرا که توجه به محرومان یکی از رسالت‌های عظیم بسیج است.

سرهنگ سوری با بیان اینکه از سال گذشته تاکنون ۸۳۴ طرح محرومیت زدایی در مناطق محروم استان توسط بسیج اجرا شده است  ادامه داد: حضور بسیج در سیل سال گذشته لرستان موثر بود و در پاکسازی منازل از گل و لای تلاش بسیاری صورت گرفت.

 وی اضافه کرد: همچنین در شیوع ویروس کرونا پس از کادر درمان گروه‌های جهادی با ضد عفونی معابر، رزمایش مومنانه و ردیابی و کنترل بیماران جهت مقابله با ویروس کرونا در شبانه روز در حال فعالیت هستند.

سرهنگ سوری همچنین گفت: با راه‌اندازی کارگاه‌های کوچک و زود بازده در سطح شهرستان‌ها و محلات و رفع مشکلات واحدهای تولید متضرر از کرونا شاهد نقش آفرینی بسیج در حوزه‌های کارآفرینی، اشتغال و اقتصاد در استان هستیم. 

وی بیان کرد: بسیج لرستان در راستای ارتقا امنیت محلات اقدام به راه‌اندازی گشت‌های رضویون در سطح محلات کرده که تاکنون بیش از ۲۱۴ سرقت کشف و ۳۴۷ممانعت از سرقت توسط این گشت‌ها صورت گرفت.

معاون سپاه لرستان با بیان اینکه قرارگاه شهید سلیمانی با همکاری وزارت بهداشت و درمان در راستای کنترل و مقابله با کرونا در حوزه ردیابی، بیماریابی و قرنطینه بیماران شناسایی شده در استان همزمان با سراسر کشور در هفته بسیج اجرا می‌شود ، اظهار داشت: ایجاد نقاهتگاه در سراسر استان براساس نیاز دانشگاه علوم پزشکی و همچنین راه‌اندازی گشت‌هایی جهت تذکر شفاهی به افرادی که از ماسک استفاده نمی‌کنند از جمله اهداف این طرح می‌باشد.

وی افزود: استفاده از ظرفیت بسیج جامعه پزشکی برای تقویت کادر درمان، کمک به نیروی انتظامی در کنترل ایاب و ذهاب، معرفی گروه‌های جهادی جهت انجام کارهای خدماتی در بیمارستان‌های درگیر کرونا، ضد عفونی هوشمند به درخواست شبکه بهداشت از دیگر اهداف اجرای طرح شهید سلیمانی در لرستان است.

به گفته وی  اعزام تیم‌های بهداشتی به مناطق محروم، راه‌اندازی پویش نذر خون با توجه به کمبود ذخابر بانک خون در استان، سرکشی مسئولان و فرماندهان سپاه از بیمارستان‌ها و قدردانی از زحمات کادر درمان، اجرای مرحله سوم کمک مومنانه، ساخت مسکن محرومان، ایجاد اشتغال، تامین جهیزیه برای زوج‌های محروم و کمک به واحدهای تولیدی متضرر از کرونا، آزاد سازی زندانیان بدهکار ناچیز از دیگر برنامه‌های هفته بسیج در لرستان خواهد بود.

سرهنگ سوری افزود: در مراحل اول و دوم اجرای رزمایش مومنانه در لرستان بیش از ۵۰ میلیارد تومان در قالب ۱۱۲ هزار بسته معیشتی، ۱۰ هزار کارت هدیه،  ۲۳۷ سری جهیزیه، ۱۰ هزار عدد لوازم التحریر و ۱۸۵ هزار بسته معیشتی توسط سپاه توزیع شد.

وی با بیان اینکه طرح ۱۷ ربیع در راستای مقابله با گران فروشی و احتکار با کمک تعزیرات حکومتی و سازمان صمت اجرا می‌شود اضافه کرد: در این راستا تاکنون بیش ۳۴ انبار احتکار کالا شناسایی و ضبط شده، نظارت بر توزیع کالاهای اساسی تنظیم بازار و همچنین مامور کردن بسیجیان جهت مقابله با گران فروشی از جمله اهداف این طرح خواهد بود.

وی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا جشنواره‌های فرهنگی و هنری، جشنواره جهادگران علم و فناوری، برگزاری کارگاه‌های مختلف سبک زندگی و کاهش آسیب‌های اجتماعی و همچنین اجرای پویش‌های مختلف از جمله اقدامات سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در فضای مجازی به مناسبت هفته بسیج است.

برنامه‌های هفته بسیج از ۳۰ آبان ماه تا ششم آذرماه بر سراسر کشور برگزار می شود.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment