بنیاد شهید به هم‌افزایی با تشکل‌های شاهد اهتمام ویژه دارد

[ad_1]

به گزارش خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ایرنا، سردار یعقوب سلیمانی روز چهارشنبه در نشست تخصصی با تشکل های شاهد وایثارگر در مرکز دانش پژوهان وتشکل های شاهد و ایثارگر، ضمن اشاره به تقارن اربعین دفاع مقدس با اربعین سید الشهدا (ع) اظهار داشت: استکبارستیزی و فرهنگ ایثار و شهادت از جمله مهمترین ویژگی های دفاع مقدس بود که در تداوم فلسفه عاشورا شکل گرفت.

وی بیان کرد: در شرایط کنونی که دشمن از همه توان خود برای ضربه زدن به نظام اسلامی استفاده می کند، ترویج فرهنگ ایثار وشهادت مهمترین راه مقابله با این دشمنی ها است.

سلیمانی با بیان اینکه تعامل و هم افزایی در معاونت فرهنگی وآموزشی بنیاد شهید باید در دستور کار قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: فعالیت فرهنگی فقط در حرف زدن معنا نمی شود و باید با استفاده از ظرفیت های جامعه ایثارگری، برنامه های فرهنگی خود را عملیاتی کنیم.

معاون فرهنگی وآموزشی بنیاد شهید وامور ایثارگران گفت: تشکل های شاهد و ایثارگر باید در حوزه اندیشه ورزی واقدام اجرایی معاونت فرهنگی وآموزشی بنیاد شهید را یاری کنند.

نخبگان ایثارگری ثمره انقلاب 

مدیرکل مرکز دانش پژوهان وتشکل های شاهد و ایثارگر نیز در این نشست گفت:‌ همواره در همایش استانی، نخبگان ایثارگری را ثمره درخت انقلاب اسلامی عنوان کردیم.

عادل مهری با بیان اینکه نخبگان جامعه ایثارگری را به دستگاه های اجرایی کشور معرفی می کنیم، تصریح کرد: رویکرد ما این است، برای نخبگانی که در دستگاه های اجرایی پذیرفته می شوند، آموزش هایی را در نظر بگیریم ودر این راستا با مرکز آموزش های دولتی به توافق هایی رسیدیم.

انتشار اخبار و موضوعات مرتبط با فرهنگ ایثار و شهادت

سردار سلیمانی ظهر امروز نیز با حضور در سایت نوید شاهد در ساختمان معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید از نزدیک در جریان خدمات و فعالیتهای این سایت قرار گرفت و خواهان گسترش فعالیتهای رسانه ای در عرصه فضای مجازی شد.

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید همچنین خطاب به عوامل این پایگاه خبری توصیه کرد تا در زمینه انتشار اخبار و موضوعات مرتبط با فرهنگ ایثار و شهادت به ویژه در ارتباط با ادارات مختلف زیرمجموعه این معاونت تلاش شبانه روزی داشته باشند.

وی در ادامه در جریان آخرین فعالیتهای سامانه اسناد افتخار و وب سایت مجلات شاهد قرار گرفت و ضمن تشکر از عوامل مربوطه ، درخصوص پیشرفت و توسعه این گونه فعالیتها نکاتی را گوشزد کرد.

شایان ذکر است سامانه اسناد افتخار شامل ۹ میلیون سند متعلق به شهدا و ایثارگران انقلاب و دفاع مقدس و مدافعان حرم است که این اسناد به صورت دیجیتالی درآمده اند و قابل مشاهده و بازیابی به صورت اینترانتی در داخل مجموعه بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

انتشار ویژه نامه های الکترونیک

رحیم نریمانی مدیر کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید نیز در این دیدار با تشریح فعالیت های رسانه ای سایت نوید شاهد در عرصه فضای مجازی، انتشار ویژه نامه های الکترونیک، تله کست ایثار و سایر بخشهای این پایگاه خبری گفت: تله کست ایثار به عنوان یکی از عرصه های جدید فعالیت سایت نوید شاهد به انتشار فایل های ویدئویی مصاحبه با والدین شهدا و مهمترین رویدادهای خبری در عرصه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می پردازد.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment