بهره‌ برداری از ۸ طرح تامین و انتقال برق در استان فارس

[ad_1]

غلامرضا نصیری ، روز یکشنبه با گرامیداشت یاد شهیدان رجایی و با هنر و شهدای دولت و با تسلیت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) افزود: اجرای طرح های ویژه هفته دولت نوید بخش رونق و جهش تولید در حوزه تامین و انتقال برق و شتاب در تامین زیر ساخت های اصلی رونق اقتصادی و صنعتی استان فارس است.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس هفته دولت را فرصتی برای تبیین دستاوردها و خدمات دولت دانست و اظهار داشت : به رغم شرایط تحریم های ظالمانه و مشکلات تامین منابع ، این شرکت با همت جمعی و مشارکت و همراهی متخصصین و نیروهای خدوم و جهادی توانست امسال برگ زرینی بر افتخارات اجرای طرح های زیر بنایی تامین و انتقال برق در این استان بیفزاید.

مهندس نصیری با تشریح مشخصات طرح های هفته دولت یاد آور شد : افزایش ظرفیت ایستگاه بوشیگان در شهرستان کازرون با بهره گیری از ۸۵ میلیارد ریال اعتبارات ملی که از سال ۹۸ کلید خورده است اکنون به مرحله بهره برداری رسید و سه هزار و ۹۰۰ خانوار ساکن در منطقه از خدمات آن بهره مند شدند.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس اضافه کرد : همچنین ظرفیت ایستگاه داراب گرد در شهرستان داراب با سرمایه گذاری ۹۵ میلیارد ریال افزایش یافت ، اجرای این طرح نیز برای هفت هزار و ۱۰۰ خانوار ساکن منطقه خدمات به همراه داشته است.

این مقام مسوول از اجرای طرح های افزایش ظرفیت پست های برق در شهرستان لارستان نیز خبر داد و گفت: در هفته  دولت امسال شاهد بهره برداری از طرح توسعه ظرفیت ایستگاه بلغان و پست ۱۳۲ کیلوولت عماد شهر در شهرستان لارستان هستیم ، این طرح ها به ترتیب با ۹۵ میلیارد ریال و ۳۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری به سرانجام رسیده است ، با بهره برداری از طرح توسعه ظرفیت ایستگاه بلغان سه هزار و ۱۰۰ خانوار و با راه اندای طرح پست ۱۳۲ کیلوولت عماد شهرسه هزار و ۳۰۰ خانوار از خدمات آن برخوردار می شوند.

نصیری ، همچنین از افزایش ظرفیت ایستگاه شهروز شهر شیراز با سرمایه گذاری ۱۹۲ میلیارد ریالی خبر داد و بیان داشت : اجرای این طرح از سال گذشته آغاز شده و با راه اندازی آن ۹ هزار و ۸۰۰ خانوار ساکن منطقه در شیراز از خدمات آن بهره مند شدند.

این مقام مسوول راه اندازی سامانه  اسکادای ۳ ایستگاه فوق توزیع در استان فارس را از دیگر طرح های هفته دولت در استان فارس دانست و گفت: این طرح با سرمایه گذاری ۹۵ میلیارد ریال به سرانجام رسید و در سال جاری اجرا شده است. سامانه اسکادا ، تکنولوژی است که امکان جمع آوری اطلاعات از تاسیسات دور دست و ارسال دستورالعمل های کنترلی به آنها را فراهم می‌کند ،  اسکادا ، کاربر را از اقامت در محل تاسیسات یا بازدید از آنها در هنگام کار طبیعی  بی‌نیاز می‌کند.

غلامرضا نصیری مدیر عامل برق منطقه ای  فارس 

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای فارس همچنین از تعویض تابلوهای کلیدخانه پست سیدان ۶۳.۲۰ سیدان در شهرستان مرودشت و  اصلاح و بهینه سازی و بروزرسانی شبکه فوق توزیع و انتقال در سطح استان فارس به عنوان دیگر طرح های هفته دولت نام برد و گفت: برای اجرای طرح کلید خانه پست سیدان ۴۸ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و ۹ هزار و ۸۰۰ خانوار از خدمات آن بهره مند شده اند ، سرمایه گذاری انجام شده در طرح و  اصلاح و بهینه سازی و بروزرسانی شبکه فوق توزیع و انتقال در سطح استان فارس نیز ۱۳۷ میلیارد ریال بوده است.

نصیری ، گذر از روزهای پر مصرف برق تابستانی در استان فارس با مدیریت بار و توجه به مدیریت مصرف و با مشارکت و همراهی شرکت های توزیع ، شهروندان و مشترکان برق را از موفقیت های امسال دانست و گفت: اصلاح فرهنگ مصرف برق و انرژی و حرکت به سمت بهینه سازی مصرف برق رویکردی است که در سالهای اخیر بشدت بر آن پافشاری شده و با برنامه ریزی و هدف گذاری انجام شده در این بخش نیز شاهد به ثمر نشستن تلاشهای انجام شده هستیم.

دوم تا هشتم شهریور ماه همزمان با شهادت شهیدان رجایی و با هنر هفته دولت نامگذاری شده است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment