بیان خدمات دولت سرمایه اجتماعی را تقویت می‌کند

[ad_1]

به گزارش ایرنا، حیدر قاسمی روز یکشنبه در شانزدهمین جلسه شورای اطلاع رسانی استان در سالن اجتماعات صدا و سیمای  اصفهان افزود: در اطلاع رسانی هفته دولت باید تولیدات محتوایی داشته باشیم، یکی از اشکالات موجود در این عرصه این است که مدیران در شرایط خاصی که قرار می‌گیرند از اینکه با اصحاب خبر و رسانه در تعامل باشند دچار اکراه می‎‌شوند.

وی بیان کرد: همچنین اصحاب رسانه باید پیام را به درستی و شفاف به مخاطبان انتقال دهند ما با هجمه‌ای از مسائل ناامید کننده و سلب اعتمادها مواجه هستیم و در این شرایط باید آنچه در این تنگناهای اقتصادی به عنوان تلاش‌های حوزه نظام صورت گرفته برای مردم تبیین شود.

رییس شورای اطلاع رسانی استان اصفهان افزود: بخشی از مطالب که در هفته دولت کمتر مورد توجه قرار گرفته حوزه معنوی حاکم بر روح هفته دولت است، هفته دولت ما را به یاد بلندپایه‌ترین مسئولان حوزه دولت می‌اندازد که متاسفانه در حوزه اجتماعی مورد غفلت واقع شده است.

قاسمی حوزه اطلاع رسانی را مهم و اثرگذار دانست و افزود: هدف از برگزاری این جلسات هماهنگی و اولویت بندی‌های موجود است و امیدواریم این نقطه نظرات راهگشای تصمیم گیری‌های ملی و استانی باشد.

وی تصریح کرد: هجمه‌های موجود در جامعه نشان می‌دهد که در عرصه اطلاع رسانی و اجتماعی با مشکلات، موانع و محدودیت‌هایی روبه رو هستیم.

قاسمی ادامه داد: معاندان از هر ابزاری برای تخریب نظام و دولت جمهوری اسلامی استفاده می‌کنند به گونه‌ای که حتی به عرصه اطلاع رسانی هم ورود پیدا کردند.

وی اضافه کرد: باید تلاش کنیم که اطلاع رسانی درست و شفاف داشته و به آسانی با مردم برخورد کنیم همچنین میان مسئولان انسجام و هماهنگی را نهادینه کنیم.

رییس شورای اطلاع رسانی استان اصفهان با اشاره به حوزه آموزش و پرورش بیان کرد: تصمیمات حوزه دانش آموزش و دانشجویی منوط به تصمیمات ستاد ملی و کشوری است، اما در شرایط کرونا آموزش مجازی نشان داد که در شرایط ویژه می‌تواند اثرگذار باشد.

شورای اطلاع رسانی هماهنگ کننده میان اصحاب رسانه و مسئولان است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: نگرانی خانواده‌ها برای بازگشایی مدارس به جاست و باید رفع نگرانی والدین توسط آموزش و پرورش به نحو احسن انجام شود.

حجت الاسلام و المسلمین رمضانعلی معتمدی افزود: شورای اطلاع رسانی هماهنگ کننده میان اصحاب رسانه و دستگاه‌های اجرایی استان و بخش‌های عمومی و مردمی ایفای نقش می‌کند.

وی تصریح کرد: یکی از اقدامات صورت گرفته میز رسانه با محوریت دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص ویروس کرونا بوده که مکاتبات آن صورت گرفته است.

کارگروه سلامت و آموزش مجازی به پروژه مهر امسال اضافه شد

معاون آموزش دوره متوسطه اداره کل آموزش و پرورش اصفهان با اشاره به بازگشایی مدارس گفت: برنامه های مختلف بازگشایی مدارس را آغاز کردیم امسال در فرآیند پروژه مهر ۲ کارگروه سلامت و بهداشت و آموزش‌های مجازی را به کارگروه‌های این پروژه اضافه کردیم.

محمدرضا ناظم زاده با اشاره به بازگشایی مدارس در ۱۵ شهریور ماه ادامه داد: در این برنامه ها پیش بینی شد در وضعیت سفید، زرد و قرمز برای مدارس در نظر گرفته شود و برنامه استانی را به استاندار اصفهان ارایه کردیم و در انتظار برنامه وزارتخانه هستیم.

وی گفت: پیش بینی لازم صورت گرفته که در وضعیت‌های مختلف برای آموزش‌های حضوری، غیر حضوری و نیمه حضوری تغییر موضع دهیم.

معاون آموزش دوره متوسطه اداره کل آموزش و پرورش اصفهان اضافه کرد: درخواست ما از دست اندرکاران حوزه اطلاع رسانی این است که تا آغاز سال تحصیلی فرآیندها جهت کاهش نگرانی خانواده‌ها ادامه پیدا کند.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش آمادگی دارد با رعایت پروتکل‌ها در شرایط خاص برنامه‌های حضوری خود را اجرا کند و در برنامه‌های غیرحضوری نیز سامانه شاد و دیگر سامانه‎هایی که برای استان پیش بینی شده اجرایی خواهد شد.

به گفته ناظم زاده معتقدیم سامانه شاد نمی‌تواند به تنهایی پاسخگوی نیاز آموزشی دانش آموزان باشد به همین دلیل براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته در کنار سامانه شاد سامانه‌هایی برای آموزش غیر حضوری دانش آموزان در استان اصفهان در نظر گرفته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: دانش آموزانی که دسترسی به فضای اینترنت ندارند را جمع آوری کردیم حتی ممکن است در مکان‌های محدودی از استان برخی از دانش آموزان به تلویزیون هم دسترسی نداشته باشند از این رو برای آن‌ها هم برنامه‌هایی پیش بینی شده است.

در استان اصفهان افزون بر ۹۰۰ هزار دانش آموز تحصیل می کنند.

استان اصفهان بیش از پنج میلیون نفر جمعیت دارد که در ۲۴ شهرستان و ۱۰۵ شهر ساکن هستند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment