بیشترین ساخت و ساز غیرمجاز در خارج از محدوده روستاها انجام می‌شود

[ad_1]

حسین توکلی کجانی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری روز پنجشنبه در جلسه ستاد ساماندهی، پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز اظهار داشت:  در بخش ها و شهرهای تابعه شهرستان ری برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز اقدامات خوبی صورت می گیرد اما جهاد کشاورزی شهرستان بایستی جلوگیری از تغییر کاربری زمین های زراعی را اولویت کار خود قرار دهد.

وی افزود: متاسفانه افرادی سودجو در حریم روستاها زمین های زراعی را از روستائیان با قیمت ناچیز خریداری کرده و با ساخت و سازهای غیرمجاز و تغییر کاربری سودهای کلانی را در گذشته  بدست  آورده اند و معضلات آن برای منطقه باقی مانده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در سال جهش تولید مجموعه شهرستان ری از تولید در بخش کشاورزی حمایت ویژه خواهد کرد و با تولیدکنندگان محصولات کشاورزی تعامل و همکاری لازم را خواهد داشت.

وی اضافه کرد: بدلیل وجود مرکز دفن زباله آرادکوه مراکز تفکیک زباله در شهرستان ری بوجود آمده که از طرفی باید از فعالیت این مراکز در حاشیه شهرها و روستاها جلوگیری شود و از طرف دیگر در یک نقطه مشخص که مزاحمتی برای ساکنین شهرها و روستاها نداشته و این مراکز بصورت متمرکز مستقر شوند.

فرماندار ویژه شهرستان ری تاکید کرد: در حوزه شهری تامین پارکینگ بسیار مهم است و شهرداران این موضوع را بصورت ویژه مدنظر قرار دهند تا در آینده با افزایش جمعیت و گسترش شهر، مشکلات و معضلات شهری بوجود نیاید.

توکلی یادآور شد: تبعیت از قانون برای همگان ضروری است و در این راستا شهرداری تهران نیز در خصوص حریم شهرهای قیامدشت و قلعه نو از قانون تمکین کند زیرا این شهرها بر اساس قانون ایجاد شده اند.

شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب استان تهران قرار گرفته است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment