بیش از ۱۱ هزار نفر در استان زنجان برای مسکن کارگری ثبت نام کردند

[ad_1]

محمدرضا یوسفی روز دوشنبه در دومین جلسه طرح ملی مسکن کارگران و اقشار کم درآمد جامعه افزود: کارگران نیروهای مولد جامعه بوده و ارزشمند هستند، از این رو تلاش می کنیم تا با تامین مسکن آنها، دغدغه این قشر زحمت کش را مرتفع سازیم که در همین راستا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هشت مدل برای مسکن کارگران طراحی کرده است که مطابق با آن مخاطبان شناسایی و در این طبقه‌بندی‌ها دسته بندی می شوند.

وی با اشاره به اینکه زمین ۵۰ درصد از ارزش ساختمان است، ادامه داد: اگر زمین رایگان در اختیار مسکن کارگری قرار گیرد، به مانند آن است که ۵۰ درصد به کارگران در تامین مسکن تخفیف داده‌ایم.

یوسفی گفت: باید تلاش کنیم تا با شناخت پتانسیل‌های هر یک از نهادهای مسئوول، برای خانه دار شدن این قشر زحمت‌کش و مولد اقتصاد کشور اقدام کنیم.

وی یادآور شد: کانون‌های بازنشستگی استان و شهرستان‌ها نیز باید نسبت به شناسایی افراد شامل این طرح در میان اعضای خود اقدام کنند تا به نحو منسجمی در این حوزه عمل کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان همچنین با بیان اینکه برگزاری الکترونیکی مجامع تعاونی‌ها به شفافیت کمک می‌کند تصریح کرد: مجامع تعاونی‌ها در بستر سامانه جامع هوشمند به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود که به شفافیت روند کاری کمک خواهد کرد.

یوسفی با اشاره به شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور، عنوان کرد: با توجه به بیماری کووید-۱۹، امکان برگزاری مجامع عمومی و فوق‌العاده تعاونی‌ها به صورت حضور فیزیکی سلب شده است.

وی افزود: تعاونی‌هایی که می‌خواهند مجامع خود را برگزار کنند، می‌توانند از بستر سامانه جامع هوشمند مجامع خود را به صورت الکترونیکی برگزار کنند و این امکان به زودی در اختیار شرکت‌ها قرار خواهد گرفت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان تصریح کرد: سامانه جامع هوشمند با به روزرسانی اطلاعات تعاونی‌ها، به یک پایگاه اطلاعاتی جامع و شفاف هم برای اعضا و هم برای عموم مردم برای تسهیل در سرمایه‌گذاری تبدیل شده است.

یوسفی ادامه داد: سامانه هوشمند در واقع راه ورود به تعاونی‌ها را هموارتر کرده و به مانند نظام خودکنترلی عمل می‌کند.

وی اظهار داشت: اعضای شرکت‌های تعاونی در هر زمان که بخواهند به اطلاعات شرکت‌ها دسترسی داشته باشند می‌توانند از این سامانه استفاده و عملا به‌عنوان یک بازرس عمل کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم زمینه فعالیت تعاونی‌ها افزایش یابد، باید موضوع شفافیت را در اولویت کارهای این بخش قرار دهیم تا زمینه مشارکت در بخش تعاونی افزایش یابد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی زنجان گفت: برگزاری مجامع عمومی و فوق‌العاده شرکت‌های تعاونی در بستر الکترونیکی می‌تواند با حذف موارد اضافی، بسیاری از تشریفات دست و پا گیر را کاهش داده و به امر شفافیت کمک شایانی کند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment