ترامپ باز هم دموکرات‌ها را در کنترل اعتراض‌ها بی‌عرضه دانست

[ad_1]

دونالد ترامپ عصر چهارشنبه این مطلب را در پاسخ به این سوال مطرح کرد که فرماندار و شهردار شیکاگو لحظاتی پیش گفتند که اعزام عوامل فدرال به برخی از شهرها برای پوشاندن ضعفتان در مقابله با ویروس کرونا است. آیا به خاطر مسایل سیاسی، شهرهای دموکرات را هدف گرفته‌اید؟

وی افزود: ما ضعفی در این رابطه نداشتیم. متاسفانه این شهرها به واسطه دموکرات‌ها در وضعیت فاجعه‌باری هستند. شما رادیکال‌های چپی را دارید که شهرهایی چون شیکاگو و خیلی شهرهای دیگر را مدیریت می‌کنند. اگر شما به نامه شهردارشیکاگو که روز گذشته برای من فرستاد نگاه کنید، فکر می‌کنم زمانی از ما کمک خواهند خواست که شهر کاملا از کنترل خارج شده باشد.

رئیس جمهوری آمریکا ادامه داد: اما ما اکنون نیروهای بیشتری برای کمک می‌فرستیم. ما افراد زیادی را دستگیر کرده‌ایم که خیلی بد بوده‌اند.

ای بی‌سی نیوز پیش از این نوشته بود: ترامپ قرار است روز چهارشنبه (به وقت محلی) در کاخ سفید اعزام بیشتر نیروها را اعلام کند. بر اساس برنامه جدید ترامپ قرار است از نیروهای فدرال اف بی‌آی و سرویس مارشال آمریکا برای مقابله با جرم و خشونت استفاده شود. 

تمرکز دولت ترامپ در روزهای اخیر روی پورتلند بوده جایی که هفته‌ها  شاهد اعتراضات علیه نژادپرستی سیستمی در پلیس بوده است. در چند روز گذشته، ماموران فدرال وزارت امنیت داخلی و کلانتری‌های ایالات متحده، با ماشین‌های بدون نشان، معترضان را از خیابان بیرون کشیده‌اند بدون اینکه توضیح دهند چرا، در برخی موارد آنها را بازداشت و در موارد دیگر به آنها اجازه می‌دهد که بروند.

هفته گذشته نیروهای پلیس فدرال به دستور ترامپ به برخی شهرهای آمریکایی از جمله پورتلند و سیاتل اعزام شدند. بسیاری از شهرهای آمریکا از ۲۵ ماه می‌ (پنجم خرداد ماه) پس از قتل نژادپرستانه فردی سیاه‌پوست به نام «جورج فلوید» صحنه اعتراض بوده‌اند. 

ترامپ درباره ویروس کرونا هم اظهار کرد: فکر می‌کنم کارهای جالبی انجام داده‌ایم. اگر با وضعیت دیگر کشورها مقایسه کنید، اگر به نرخ مرگ‌ومیر نگاه کنید، آمار تحسین‌برانگیزی می‌بینید.

ایالات متحده در حال حاضر با داشتن حدود ۴ میلیون نفر بیمار شناسایی شده و نزدیک به ۱۴۶ هزار جان‌باخته رتبه نخست آسیب جهانی از این بیماری را دارد.

ترامپ روزی مدعی می‌شد حداکثر مرگ‌ومیر بیماران کرونا در آمریکا ۶۰ هزار نفر خواهند بود. او در آن زمان همواره از اینکه تعداد جان‌باختگان به ۱۰۰ هزار نفر نرسیده‌اند، به عملکرد دولت خود می‌بالید.

وی اما اکنون عملکرد دولت خود را با افزایش چشمگیر میزان مبتلایان در موج دوم، قابل ستایش می‌داند که نگذاشته است آمار جان باختگان به میلیون‌ها نفر برسد.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment