تسهیلات ۵ میلیون تومانی به آسیب‌دیدگان کرونا در فارس اختصاص می‌یابد

[ad_1]

گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس به نقل از عنایت‌الله رحیمی در خصوص این دیدار حاکی است: با توجه به مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام در تعدادی از پروژه‌های عمرانی این استان، تامین اعتبار سهم مربوط به بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان امام در این پروژه‌های مشارکتی بی‌تردید در شتاب بخشی به روند اجرای آنها موثر خواهد بود.
وی افزود: با توجه به آغاز اجرای طرح اقدام ملی مسکن در فارس، ستاد اجرایی فرمان امام برای اجرا و تکمیل پروژه‌های مشارکتی در این  حوزه نیز قول مساعد داده است.
استاندار فارس، یکی از پروژه‌های در دست احداث توسط ستاد اجرایی فرمان امام را بیمارستان شهرستان نی‌ریز دانست و گفت: تسریع در روند تکمیل این پروژه از سوی ستاد کمک در خور توجهی به تقویت زیرساخت‌های درمانی در این شهرستان خواهد کرد.
استاندار فارس ادامه داد: این استان با توجه به پهنه گسترده، طبیعت جغرافیایی و ساخت زمین‌شناسی و پوشش جنگلی مناسب همواره مورد تهدید مخاطرات طبیعی و انسان ساخت مانند آتش سوزی‌ مراتع و جنگل‌ها بوده که بر همین اساس از رئیس ستاد اجرایی فرمان امام درخواست کردیم تا این ستاد در جهت تقویت زیرساخت‌های پیشگیرانه با استان مساعدت کنند.
تامین اعتبار لازم برای به کارگیری حداقل تعدادی نیروی دیده‌بان فصلی با هدف مراقبت از جنگل‌ها و مراتع و پیشگیری از وقوع آتش سوزی یا اطفاء سریع در مراحل اولیه، تامین اعتبار با هدف  خرید تجهیزات اولیه اطفاء حریق از جمله خرید چندین دستگاه دمنده در هر شهرستان و اجرای سیاست‌های تشویقی به منظور  بهره‌مندی از امتیازات  بیمه برکت در بخش‌های مسکونی و کشاورزی در شهر و روستا با هزینه مناسب و قابل قبول و اعطای کمک‌های بلاعوض به خسارت دیدگان زلزله‌های اخیر در استان فارس از جمله موضوعاتی بود که استاندار فارس در این دیدار خصوص آنها رایزنی کرد.
در این جلسه همچنین تصمیمات اثربخشی در ارتباط با موضوع سرمایه‌گذاری برای واحدهای صنعتی تعطیل شده و پرورش دام و سرمایه‌گذاری  ستاد اجرایی فرمان امام در این زمینه اتخاذ شد.
پیگیری مشکلات معیشتی ۳۰ هزار نفر از رزمندگان و ایثارگران دفاع مقدس در استان فارس که عمدتا بسیجیان و سربازان وظیفه بوده‌اند از دیگر موضوعاتی بود که استاندار فارس در این دیدار به آن پرداخت.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment