تشدید بحران کرونا در پاکستان؛ پایتخت در محاصره ویروس

[ad_1]

به گزارش روز سه‌شنبه رسانه‌های پاکستان، میزان شیوع ویروس کرونا در بخش‌های مختلف شهر اسلام آباد به شکل خطرناکی سرعت گرفته و نهادهای انتظامی و بهداشتی با شناسایی مناطق که بیشترین موارد ثبت به این بیماری را دارند، اقدام به بستن و اعمال قرنطینه می‌کنند. 

سرعت افزایش تعداد بیماران کرونایی در شهرهای مختلف پاکستان تاکنون کاهش نیافته است و مسئولان این کشور نسبت به افزایش شمار مبتلایان به کرونا تا آخر ماه آینده میلادی به ۳۰۰ هزار نفر ابراز نگرانی می‌کنند.  

علاوه بر کلان شهرهای پاکستان مانند کراچی، کویته، لاهور و پیشاور، این روزها ده‌ها نقطه در شهر اسلام آباد به دلیل شیوع کرونا مسدود شده و قرنطینه خانگی برای ساکنان این مناطق به اجرا درآمده است. 

شهر اسلام آباد با جمعیتی حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر شاهد افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا است. تاکنون بیش از ۱۱ هزار ۳۰۰ نفر به کرونا مبتلا شده و ۱۰۶ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند. 

ستاد عملیات و مدیریت مبارزه با کرونا در پاکستان ۲۰ شهر این کشور از جمله اسلام آباد، راولپندی، لاهور، کراچی، پیشاور، حیدرآباد، لارکانا، مولتان و سیالکوت را به عنوان مراکز اشاره کرونا معرفی کرد و متعاقب آن محدودیت‌هایی کرونایی در بسیاری از نقاط در این شهرها به اجرا گذاشته شد. 

تازه‌ترین آمارهای رسمی در پاکستان حکایت از جان باختن ۱۰۵ بیمار کرونایی در مدت شبانه روز گذشته و ابتلای بیش از ۳۹۰۰ نفر دیگر به این ویروس دارد. در مجموع تاکنون بیش از ۱۸۵ هزار پاکستانی به ویروس کووید-۱۹ مبتلا شده و گفته می‌شود وضعیت ۳۲۳۶ بیمار نیز بحرانی است. 

وزیر بهداشت پاکستان که کشورش مجوز استفاده از داروهای “رمدسیویر و دگزامتازون” را برای درمان بیماران حاد کرونایی صادر کرده است، می‌گوید: نرخ مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا در پاکستان در مقایسه با پیش بینی مقامات کمتر است. 

به گفته «ظفر میرزا» ، ۲.۵ درصد از بیماران کرونایی در وضعیت خطرناک قرار گرفته و ۴۰ درصد بیماران نیز موفق به شکست کرونا می‌شوند. 

کارشناسان حوزه بهداشت در پاکستان معتقدند: آمار مبتلایان به کرونا بیش از ارقام رسمی اعلام شده توسط دولت است. براساس تازه‌ترین محاسبات، در شهرهای پاکستان از هر ۱۰ نفر، یک نفر به کرونا مبتلا می‌شود و در مناطق روستایی نیز از هر ۳۰ نفر، ابتلا به کرونا در یک نفر تایید می‌شود. 

[ad_2]

Source link

Leave a Comment