تقلا برای کاهش بیکاری؛ ویزای کار در آمریکا محدود شد

[ad_1]

بر اساس آنچه که در تارنمای کاخ سفید و رسانه‌های آمریکا منتشر شد، با این دستور تازه”دونالد ترامپ”، صدور  “کارت سبز” برای مهاجرت کسانی که قصد کار در آمریکا را دارند، متوقف خواهد شد.

از این رو،  این دستور به معنای تعلیق روادید H-۱B ، L-۱ ، J و سایر روادید کاری موقت برای کارگران ماهر و مدیران تا پایان سال میلادی جاری (۲۰۲۰) خواهد بود.

در گزارشی که رادیو ملی آمریکا به نقل از یک مقام کاخ سفید منتشر کرده، آمده است: هدف از این اقدام، محافظت از ۵۲۵ هزار شغل در آمریکا بوده و در راستای پاسخ کاخ سفید برای مهار آسیب به مشاغل پس از بیماری همه‌گیر ویروس کرونا است.

با اجرایی شدن این دستورالعمل تازه، صدور اقامت  برای افرادی که با روادید H-۱B در حوزه هایی چون صنعت فناوری و همچنین روادید L-۱  در شرکت های بزرگ کار می‌کنند، دستخوش تغییرات خواهد شد.

بر این اساس،  اساتید و دانش‌پژوهان در دانشگاه‌ها شامل محدودیت‌های تازه این فرمان نخواهند شد.

همچنین انتظار نمی‌رود که این فرمان تاثیر فوری بر مهاجرینی که اکنون در ایالات متحده به سر می‌برند، داشته باشد.

بحران ویروس کرونا در آمریکا باعث جهش شدید نرخ بیکاری در این کشور شده و یک بحران سیاسی بزرگ برای ترامپ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آبان‌ماه به وجود آورده است.

طی ۳ ماه گذشته و همزمان با شیوع ویروس کرونا در آمریکا، بیش از ۴۵ میلیون نفر در این کشور شغل خود را از دست داده و برای دریافت مزایای بیکاری ثبت‌نام کرده‌اند.

ویروس کرونا تبعات بسیاری را برای اقتصاد آمریکا در پی داشته است و بسیاری از کارشناسان هشدار داده‌اند که رکود اقتصادی در این کشور احتمالا تا سال‌ها باقی خواهد ماند.

همه‌گیری ویروس کرونا موجب شده تا نرخ بیکاری ماهانه آمریکا به بیشترین میزان خود از زمان رکود بزرگ در دهه ۱۹۳۰ برسد.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment