توقیف سلاح شکاری و تخریب سد ماهیگیری در آستارا

[ad_1]

وحید مصطفی دوست روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: اسلحه های شکاری امروز در خارج از مناطق شکار ممنوع توقیف شده اما با توجه به شیوع کرونا، هرگونه شکار و صید تا اطلاع بعدی ممنوع است.

وی افزود: در صورت توقیف اسلحه شکاری در مناطق شکار ممنوع نظیر پناهگاه حیات وحش بخش لوندویل و تالاب استیل آستارا متخلفان به دادگاه معرفی خواهند شد و  پایش مناطق حفاظت شده تشدید شده است.

وی بیان کرد: صید ماهی آزاد در رودخانه های آستارا ممنوع است و با توجه به مهاجرت ماهیان آزاد به رودخانه ها، افراد متخلف با نصب سد کلهام، ماهی ها را صید می کنند و این کار تخلف محسوب می شود.

مصطفی دوست ادامه داد: روز گذشته یک دهنه سد کلهام در رودخانه روستای ویرمونی تخریب شد و برای شناسایی سازندگان آن تلاش می کنیم و کلهام با چوب با نی ساخته می شود و در انتهای آن قفسی تعبیه شده و صیادان غیرمجاز آن را در بستر رودخانه قرار می دهند و ماهی ها هنگام مهاجرت به بالادست رودخانه، در آن گرفتار می شوند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت، ۱۸ و نیم کیلومتر نوار ساحلی دریای خزر و پنج رشته رودخانه در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment