تکلیف آرای غیابی در پنسیلوانیا احتمالا روز جمعه مشخص می‌شود

[ad_1]

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از تارنمای بیزنس اینسایدر، «تام وولف» فرماندار ایالت پنسیلوانیا و «تونی ایورز» فرماندار ایالت ویسکانسین از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به دلیل ادعای بی اساس پیروزی اش در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ و تقلبی دانستن ادامه شمارش آرا پس از روز انتخابات، انتقاد کرده اند.

در حالی که هنوز آرا انتخاباتی در حال شمارش است، ترامپ در کاخ سفید گفت: ما آماده پیروزی در این انتخابات هستیم و واضح است که در انتخابات پیروز شدیم.

وی همچنین پیشنهاد داد که شمارش آرا متوقف شود و ادعا کرد که ادامه شمارش آرا، بخشی از تقلب بزرگ در آمریکاست.

زمان انتخابات شامگاه سه شنبه در همه ایالت ها به پایان رسید و مقام‌های انتخاباتی همچنان در حال شمارش آرا هستند.

فرماندار ایالت پنسیلوانیا قبل از ۳ بامداد روز چهارشنبه به وقت محلی در پیامی توئیتری نوشت: هنوز بیش از یک میلیون برگه رای پستی برای شمارش در این ایالت داریم. وی افزود: به پنسیلوانیایی ها قول می دهم که همه آرا شمارش شود.

وی ادامه داد: بگذارید این مساله را روشن کنم: این یک حمله حزبی به انتخابات پنسیلوانیا، آرا و دموکراسی ماست. بخش های ما به طور خستگی ناپذیزی در حال پردازش آرا در سریع ترین زمان و دقیق ترین حالت ممکن هستند.

نتیجه انتخابات در ایالت پنسیلوانیا هنوز اعلام نشده است و فرماندار این ایالت بر شمارش تک تک آرا تاکید دارد.

در ایالت ویسکانسین نیز نتیجه انتخابات نامشخص است و فرماندار این ایالت بر ادامه شمارش آرا در ویسکانسین به رغم سخنان رئیس جمهوری تاکید کرده است.

فرماندار دموکرات ویسکانسین در توئیتی نوشت: انتخابات زمانی که یک مقام منتخب می گوید پیروز است، پایان نمی یابد، بلکه زمانی پایان می یابد که همه آرا شمارش شده باشد.

وی افزود: کارمندان انتخاباتی ما مشغول ادامه کار مهم شان هستند پس از آنکه مردم ویسکانسین میلیون ها رای را به صندوق انداختند تا صدایشان شنیده شود.

حتی در ایالت کالیفرنیا که بایدن پیروز آن است، «گاوین نیوسام» فرماندار ایالت از ادامه شمارش آرا خبر داده است.

بنابرتازه ترین آمار نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا به روایت فاکس نیوز، جو بایدن با ۲۳۸ رای الکترال در برابر ۲۱۳ رای الکترال دونالد ترامپ پیش است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment