ثبت ۹۰هزار تقاضای حمایت‌های دولتی از سوی شاغلان فرهنگ و هنر

[ad_1]

لادن حیدری در دیدار عصر روز گذشته وزیر و مدیران وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با معاون اول رییس جمهور، در گزارشی به وضعیت ساختار سازمانی وزارتخانه و نیز پیامدهای بحران همه‌گیری کرونا در محیط کسب و کارهای فرهنگی، هنری و رسانه‌ای پرداخت.

وی گفت: تاکنون ۹۰ هزار تقاضای صاحبان و شاغلان کسب و کارهای بخش فرهنگ و هنر کشور برای دریافت حمایت‌های دولتی و جبران خسارت‌های بحران کرونا از طریق سامانه‌های تحفه، کارا، صندوق اعتباری هنر و نیز تشکل‌های صنفی ثبت شده است.
وی افزود: ساختار کنونی وزارتخانه مناسبتی با تغییرات جمعیتی و تقسیمات کشوری ندارد و به همین روی پاسخگویی و شاخص‌های عملکردی را دچار اُفت و اختلال کرده‌است، به گونه‌ای که اکنون خواهان آنیم که دوهزار پست سازمانی به این وزارتخانه اختصاص یابد.
حیدری در عین حال تصریح کرد: برای رسیدن به نتایج مطلوب، این مطالبه سازمانی بایستی در هیات دولت طرح و تصویب شود.
معاون وزیر با اعلام ویژگی‌های ۶۳ پروژه استانی که تاکنون به بهره‌برداری رسیده‌است، تنگناهای هزینه‌ای موجود را برشمرد و به ضرورت افزایش بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد. 
وی در ادامه به اقدامات و پیگیری‌های این معاونت برای ارتقای شاخص‌های سهولت کسب و کارهای فرهنگی و هنری اشاره کرد و افزود: پیگیری‌های مستمری برای درج صنایع فرهنگی و خلاق به عنوان دارایی‌های راهبردی در اولویت‌های مورد حمایت صندوق توسعه ملی، حمایت از کارآفرینان صنایع فرهنگی و تجاری‌سازی آثار و محصولات این صنعت و حمایت قانونی از موسسات فرهنگ بنیان و هنر بنیان به مثابه شرکت‌های خلاق در جریان است که امیدواریم با همراهی هیأت دولت به نتایج مورد انتظار دست‌یابیم.

همچنین طی این دیدار ۱۷ سند فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.

 ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، برنامه های ارتقای فرهنگی مراسم راهپیمایی اربعین، برنامه های فرهنگ زیارت و گردشگری مذهبی، برنامه ارتقای فرهنگ سلامت، برنامه های ارتقای فرهنگ حفاظت از محیط زیست، برنامه ترویج ورزش همگانی، ارتقای فرهنگ کار و مهارت آموزی، برنامه ارتقای فرهنگ توانمند سازی مددجویان، ترویج فرهنگ مصرف بهینه آب و ارتقای فرهنگ وقف در کشور، گزارش پیمایش مصرف فرهنگی، کتاب چشم اندازهای فرهنگ معاصر ایران، گزارش طرح کنوانسیون برن، گزارش نظر سنجی موج کرونا و روزه داری و طرح های ملی و پژوهش ها و کتب الکترونیک و برنامه تحول در فضای مجازی از اسناد رونمایی شده در این دیدار بودند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment