جامع ترین چک لیست سئو فارسی

سئو کلاه خاکستری به مجموعه تکنیکهایی گفته میشود که برخلاف قوانین گوگل است، اما بهگونهای اجرا میشوند که گوگل از این اعمال آگاه نشود و نتواند سایت را پنالتی کند. به جهتی سئو کلاه خاکستری همانند سئو کلاه سیاه است، اما نسبت به آن احتمال خطر کمتری دارد.

سئو صفر تا صد

سئو داخلی بهتمامی مواردی گفته میشود که شما در سایت خود اعمال میکنید و تنها با اجزاء داخلی سایت شما ارتباط دارد. برخلاف یک مقاله مبتنی بر متن، موتورهای جستجو زمان زیادی را در درک آنچه در درون یک تصویر است را صرف میکنند؛ بنابراین سه روش اصلی برای توضیح یک تصویر در کدهای HTML وجود دارد که امکان شناسایی و بهینه سازی تصاویر سایت را برای موتورهای جستجو فراهم میکند که عبارتاند از: نام فایل، تگ عنوان (Title tag) و متن جایگزین (Alt tag).

سئو کلاه سفید بهمنظور بهینهسازی صفحات سایت شما دقیقاً بر اساس دستورالعملهای گوگل است. پروسه سئوی کلاه سفید بهترین و اخلاقیترین روش سئو است. آنگاه کلمات کلیدی طولانی شما می تواند « آموزش رایگان قوانین سئو»، « چک لیست قوانین سئوی سایت»، « یادگیری سئو به صورت آنلاین» و…

سئو صفحات سایت

متأسفانه در چند سال گذشته شاهد این بودیم که بسیاری از افراد فقط با یادگیری یک یا دو ابزار مانند گوگل آنالیتیکس یا کیبورد پلنر، خود را متخصص حرفهای سئو مینامیدند. سعی کنید چکیدهای از محتوای خود را ارائه دهید که هم برای کاربران و هم گوگل قابلفهم باشد.

بررسی سئو وب سایت

4. بهجای تولید چند آموزش کوتاه و پراکنده و گاهی غیر مرتبط، یک آموزش جامع و دقیق، بهصورت پیوسته ارائه کنید. چنانچه محتوایی که تولید میکنید برای کاربر ارزشمند باشد و از خواندن آن لذت ببرد اطمینان داشته باشید که توسط گوگل جریمه نخواهید شد.

سئو سازی وب سایت

سئو یکی از دانشهایی محسوب میشود که امروزه شاهد آن هستیم که توجه بسیاری به آن میشود. مثالی که در این نظریه خیلی مورد توجه قرار گرفته است مثالی است که نویسنده آن بیان می کند و می گوید اگرغذایی برای خوردن نداشته باشید جایگاه عشق در زندگی تان مهم نیست.

سئو وب سایت

به ترافیکی که وارد یک سایت در حوزه سئو شده دقت کنید. در عوض، می توانید از طرح کلی یکسان برای یک قسمت از محتوا استفاده کنید تا محتوا را برای سیستم عامل های مختلف ایجاد کنید. اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده میکنید بهشدت توصیه میکنیم که افزونه Yoast SEO را نصب و بر روی سایت خود استفاده کنید.

دقت داشته باشید که این اطلاعات میتوانند بر موفقیت سایت شما تاثیر داشته باشند. همچنین دارای ویژگیهای مختلف دیگری است که به کمک آن میتواند سایت خود را بهطور کامل بهینه سازی کنید. به کمک سئوی داخلی گوگل بهآسانی میتواند سایت شمارا پیداکرده و آن را آنالیز کرده و اگر استانداردهای لازم را دارا باشید بهعنوان یک سایت مفید به کاربران بشناساند.

البته این روشها ممکن است در ابتدا نتایج رضایتبخشی درزمینهٔ ارتقای رتبه صفحههای شما داشته باشد؛ اما همانطور که بیان کردیم استراتژی سئوی کلاه سیاه فقط برای مدتی کوتاه شمارا در اوج نگه میدارد. افزونه Yoast SEO ابزاری جادویی نیست که بهطور خودکار سایت شمارا بهینهسازی کند.

از زمانی که کاربر به سایت شما وارد میشود تا لحظهای که مجدد به گوگل بازمیگردد و نتیجه دیگری را انتخاب میکند یا عبارت جدیدی را جستجو میکند، Dwell Time محاسبه میشود؛ و به هر میزان Dwell Time یا زمان ماندگاری یک کاربر در صفحه سایت بیشتر باشد، از دید گوگل میزان رضایت کاربر از این صفحه بیشتر است.

عنوان سئو یا title tag چیست؟ اما به کمک این پلاگین بهآسانی میتوانید عنوان سئو و توضیحات متا تنظیم و بهینهسازی کنید. کلاه سئو به این جمله با دقت بیشتری نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که توضیحات متا بهصورت غیرمستقیم بر رتبه ما در گوگل تأثیرگذار است؛ بنابراین هنگامیکه سایت شما در میان صفحات دیگر در گوگل به کاربران نمایش داده میشود، فقط توضیحات متا و عنوان صفحه است که قابلیت نمایش داده و همین دو عامل است که به کاربران جستجو کنند در انتخاب بهترین گزینه کمک میکند.

در این حالت، الگوریتم رنک برین متوجه میشود که اگر بازدیدکننده مدتزمان زیادی را در این صفحه صرف کند چهبسا محتوای آن صفحه بهخوبی جوابگوی نیاز او بوده و محتوای کاملی است. تکرار بیشازحد کلمه کلیدی در عمل موجب افزایش چگالی کلمه کلیدی هدف در صفحه شده و بهظاهر کمک میکند گوگل متوجه موضوع صفحه شود؛ اما یکی از روشهای قدیمی و البته رایج سئوی کلاه سیاه به نام Keyword Stuffing است که میتواند دلیل قانعکنندهای برای جریمه سایت شما توسط گوگل باشد.

در این روش مطابق با روشهای معرفیشده از سوی گوگل و یک برنامه منسجم و طولانیمدت برای سئو سایت تهیه میکنید که میتواند با همه بهروزرسانیهای آینده و حال الگوریتمهای گوگل سازگار شود؛ و سبب بهبود رتبه سایت بهطور طبیعی در صفحه نتایج گوگل شود.

بد نیست که بدانید افراد فعال در حوزه سئو و بهینهسازی سایت، تکنیکهای سئو را در سه گروه مختلف دستهبندی کردهاند. به همین علت افراد معمولا قدرت دامنه (Domain Authority) و قدرت صفحه (Page Authority) وبسایتهای مختلف را با هم مقایسه میکنند تا سایت مناسبی را برای نمایش انتخاب کنند.

منظور از توضیحات متا یا متا دیسکریپشن متنی است که برای نمایش داده شدن در قسمت توضیحات گوگل نوشته میشود؛ اما بااینوجود گوگل اعلام کرده است که Meta Description هیچ تأثیر مستقیمی در رتبهبندی سایتها ندارد.

بنا بر اعلام گوگل در دسامبر سال 2017 بر اساس الگوریتم جدید گوگل تا 325 کاراکتر قابلنمایش بود که بعد از مدتی در 14 می سال 2018 گوگل اعلام کرد که تعداد کاراکترهای توضیحات متا بهطور متوسط کمی کمتر شده است اما چه تعداد از آنها را گوگل نمایش دهد بستگی به محتوای صفحه و توضیحات متای نوشتهشده دارد.حتماً در توضیحات متا از کلمات کلیدی استفاده کنید؛ اما آن را بیشازحد با کلیدواژهها پر نکنید.

سعی کنید کلیدواژه هدف را در ابتدای عنوان سئو صفحه قرار دهید و بعد به آن صفت و جزئیات دیگری بیفزایید. در 150 کلمه اول محتوای خود سعی کنید از کلمات کلیدی هدف استفاده کنید.

سئو کلاه سیاه به معنای کلمه زیر پا گذاشتن تمامی قوانین گوگل است. خرید بک لینک و استفاده از شبکه های PBN تکنیک هایی هستند که با استفاده از آن ها می شود برای وب سایت خود بک لینک ساخت؛ اما باید بدانید که این موارد در دسته سئو کلاه سیاه قرار می گیرند (و در بعضی موارد سئو کلاه خاکستری).

اولین و مهمترین مرحلهای که باید در حین سئو صفحات فرود انجام دهید پیدا کردن کلمه کلیدی مرتبط است. مجله The Furrow اولین تلاش جدی برای بازاریابی محتوایی است. از دیگر امکانات این وبگاه در زمینهٔ اشتراکگذاری، امکان جمعآوری مجموعهای از ارائهها در کنار هم و نیز استفاده و پیوستن به گروههای موجود در آن است که به افزایش مخاطبان کمک خواهد کرد.

با این حال، اگر صفحه شما با 100 Backlink به صفحه کمتر محبوب لینک داده شود، ارزش بک لینک را به اشتراک گذاشته و در نتیجه به رتبه بهتر آن کمک می کند. همگی در این دسته از سئو قرار میگیرند؛ و تمامی این موارد باهدف کسب رتبه بهتر در گوگل و افزایش ترافیک سایت انجام میشود.

تصویری که در زیر مشاهده میکنید توضیح دقیق گوگل از keyword stuffing است که در آن به مواردی که اکثراً توسط مدیران سایتها بکار گرفته میشود اشارهشده است. اما در سال ۲۰۲۲ ، ضروری است که با معنای این اصطلاحات و معیار های متریک آنها آشنا شوید.

حال که قرار است همه چیز را در مورد سئو بدانیم چرا سئو سایت را خودمان برعهده نگیریم؟ طوری کلمات کلیدی را در متن پراکنده کنید که به اصل مفهوم مقاله شما لطمهای وارد نشود. این روشها به شما کمک میکنند تا بدون آنکه مجبور به تکرار عبارتی مشخص در صفحه باشید مفهوم موردنظر خود را به گوگل و البته کاربر برسانید.

Leave a Comment