جداسازی خانواده‌ها؛ پیامد سیاست مهاجرتی جدید ترامپ

[ad_1]

رویترز در گزارش روز چهارشنبه خود به تاثیر دستور مهاجرتی جدید ترامپ در فاصله انداختن بین اعضای خانواده یک تبعه هندی اشاره کرده که بعد از بیش از یک دهه اقامت در آمریکا، وقتی برای ملاقات با مادر  خود به هند باز می گردد مشمول دستور مهاجرتی ترامپ می شود.

در این گزارش آمده است این تبعه هندی از ترس شیوع کرونا در جهان همسر و دو فرزندش را در کالیفرنیا رها می کند. وی و همسرش هر دو تبعه هند اما فرزندان شان شهروند آمریکا هستند.

او که مجوز اقامت موقت را به عنوان تولیدکننده نرم افزار در آمریکا دارد می دانست که وقتی به کشورش بازگردد باید برای دریافت روادید جدید به کنسولگری آمریکا در بمبئی برود و روادید جدیدش مهر بخورد.

۱۶ مارس یعنی یک روز قبل از موعد تمدید روادیدش،کنسولگری به دلیل محدودیت های کرونایی تعطیل شد و بعد از آن او مدتی به دلیل مرگ مادرش مجبور شد در هند بماند.

حال با صدور دستور مهاجرتی در روز دوشنبه که مانع از ورود دارندگان روادیدموقت اشتغال هستند این تبعه هندی از فرزندانش در آمریکا دستکم تا پایان سال جاری میلادی دور می افتد.

بسیاری از کسانی که مانند این تبعه هند سالها به طور قانونی در آمریکا زندگی کرده اند با دستور ترامپ دچار مشکل شده و نگران هستند که آیا درصورت خروج از آمریکا، دوباره به آنها اجازه بازگشت به این کشور داده خواهد شد یا نه؟

اعلام تعلیق ورود دارندگان روادید H-۱B که شامل کارگران ماهر و اغلب فعالان در حوزه صنعت فناوری است.  ممنوعیت جدید روادید ترامپ از امروز چهارشنبه اجرایی شده و شامل دارندگان روادید کارگران معمولی برای انتقال کارمندان تراز اول بین المللی و کارگران فصلی و برنامه های آموزشی و موقتی است.

این محدودیت های شامل برخی معافیت ها نیز هست که از جمله درباره کارگان صنعت غذایی اعمال می شود و برخی از کارمندان بخش پزشکی را که مشغول مبارزه با کرونا هستند در بر می گیرد. در حالی که این معافیت شامل همسران و فرزندان شهروندان آمریکا است درباره والدینی که کودکان شان شهروند آمریکا هستند سکوت کرده است.

کاخ سفید مدعی است تصمیم جدید برای محدود کردن روادید به منظور در دسترس قرار دادن مشاغل برای آمریکایی هایی است که به دلیل کرونا میلیون ها نفر از آنها بیکار شده اند.

ترامپ پیشتر نیز در موضوع ساخت دیوار مکزیک اقدام به جداسازی فرزندان از والدین شان کرده بود که خشم عمومی را و مدافعان حقوق بشر را برانگیخت.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment