جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات در آستارا روز خبرنگار را گرامی داشت

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایرنا سیدرضا میرنظری روز چهارشنبه در دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) آستارا گفت: خبرگزاری ایرنا با انتشار اخبار عملکرد و برنامه های جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات، نقش موثری در پیشگیری از اعتیاد ایفا می کند.

وی اظهار کرد: این جمعیت در سال جاری با ساخت انیمیشن، برگزاری مسابقه پیامکی و برپایی نمایشگاه مطبوعات فعالیت کرده و از همراهی رسانه ای خبرگزاری ایرنا برخوردار بوده است.

نماینده جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات در آستارا بیان کرد: این جمعیت بیش از ۱۵۰ عضو غیرسیگاری دارد و آنها از طبقات مختلف مردم نظیر مسئولان اداره ها، نخبگان، ورزشکاران، بازاریان، فرهنگیان، هنرمندان و خبرنگاران هستند و به صورت افتخاری فعالیت می کنند.

وی افزود: حدود ۲۰ نفر از اعضای جمعیت را بانوان و بقیه را آقایان تشکیل می دهند و با توجه به تاثیر سیگار مادران باردار به جنین، از بچه ها نیز برای عضویت در جمعیت نام نویسی می کنیم تا والدین سیگاری با درک حساسیت موضوع، مصرف آن ار کاهش دهند.

میرنظری گفت: تعدد قلیانسراها در گردشگاه های آستارا به معضل تبدیل شده و از نظر ما سیگار و قلیان، دروازه ورود به اعتیاد است و برای مقابله با این مشکل و تاثیرگذاری بیشتر به شهروندان و گردشگران، گشایش دفتر جمعیت در آستارا را با مکاتبات لازم پیگیری می کنیم.

۱۷ مرداد سالروز شهادت محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در حمله گروهک تروریستی طالبان به کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان در سال ۷۷، به نام روز خبرنگار نامگذاری شده است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده و دفترهای خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، صدا و سیما و نمایندگی های خبرگزاری های دیگر و ۹ نشریه محلی در آن فعال است.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment