حاجی میرزایی: آموزش مجازی ما را به عدالت آموزشی نزدیک کرد

[ad_1]

به گزارش روز چهارشنبه وزارت آموزش‌وپرورش، محسن حاجی میرزایی در خصوص ارائه آموزش و گسترش عدالت آموزشی افزود: اما در این میان برای کسانی که امکان دریافت آموزش از طریق این بستر را ندارند، اجباری در کار نیست و راه‌های جایگزین در نظر گرفته‌شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح “آبا” برای بازماندگان از تحصیل از ابتدای سال تحصیلی جدید گفت: این طرح از طریق سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی به‌صورت آزمایشی در استان سیستان و بلوچستان اجرا خواهد شد. در طرح  «آبا»، دانش آموزان بازمانده از تحصیل این استان می‌توانند از طریق ظرفیت کامپیوتر، مطالب آموزشی که در اینترنت ارائه شده است را دریافت کنند و آموزش ببینند.

وزیر درباره شرایط آموزش کشور در سال جدید تحصیلی اظهار کرد: بر طبق آنچه از طرف ستاد ملی مقابله با کرونا به ما ابلاغ‌ شده، موظف به برگزاری کلاس‌های درس به‌صورت حضوری در مناطق سفید، نیمه‌حضوری در مناطق زرد و غیرحضوری در مناطق قرمز کشور هستیم، بنابراین برنامه آموزشی سال تحصیلی۱۴۰۰-۱۳۹۹ را در سه سناریوی مجزا طراحی و به ادارات کل آموزش‌وپرورش استان و مناطق ابلاغ کردیم.

وی در یک گفتگوی تلفنی افزود: تلاش آموزش‌و پرورش برگزاری کلاس‌های درس به‌صورت حضوری است معتقدیم یادگیری درکلاس‌های حضوری بسیار بیشتر از دوره‌های غیرحضوری است ولی ناگزیر به برگزاری کلاس مجازی در مناطق قرمز ازنظر شیوع کرونا هستیم. بنابراین برای این مناطق آموزش را تنها از طریق مجازی یعنی شبکه آموزشی دانش‌آموز (شاد) و برنامه‌های آموزشی تلویزیونی ارائه خواهیم کرد.

استفاده از فناوری های روز را به معلمان آموزش خواهیم داد

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه استفاده از فناوری‌های روز و تکنولوژی‌های آموزشی را به معلمان آموزش خواهیم داد، گفت: آموزش‌و پرورش ملزم به ورود و استفاده از بستر فضای مجازی برای آموزش شده بود ولی امکان حضور در این بستر نبود. امروز کرونا به‌نوعی ما را مجبور به ورود و بهره‌گیری از بستر فضای مجازی کرد و معتقدم این بستر ظرفیت‌های بسیار بالایی دارد که باید برای استفاده صحیح و بهتر از آن به معلمان آموزش داده شود.

وی تصریح کرد: شبکه آموزشی دانش‌آموز (شاد) می‌تواند به‌عنوان یک برنامه کاربردی رسمی آموزش، بستری در اختیار همه برای ارائه مواد آموزشی قرار دهد. این بستر ازنظر ارائه برنامه‌ها، محتواها و سیاست‌گذاری آموزشی ظرفیت‌های بالایی ارائه می‌دهد و به‌عنوان یک نقطه عطف در آموزش کشور محسوب شده است.

حاجی میرزایی در پایان با اشاره به اینکه فرزندان و آینده‌سازان این کشور در دست آموزش‌وپرورش به امانت هستند، بیان کرد: اگر روزی کرونا تمام شود، تلاش می‌کنیم یافته‌های این دوره را به‌عنوان تجربه در دوره‌های بعد به کار بگیریم. اقتضای کار ما این است که باید تمام توان خود را برای منفعت رسانی به نسل آینده بکار ببریم.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment