حدود ۵۴ هزار نوآموز سیستان‌وبلوچستانی سنجش شدند

[ad_1]

مریم حجتی‌نسب روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: ۵۰ پایگاه ثابت و سیار اداره‌کل آموزش و پرورش سیستان‌وبلوچستان کار سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان را برای سال تحصیلی ۹۹ – ۱۴۰۰ انجام می‌دهند.

وی افزود: روزانه ۲۰ نوآموز با هدف رعایت پروتکل‌های بهداشتی، کاهش نگرانی و تردد تعریف شده نوآموزان و والدین آنان سنجش می‌شوند.

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی سیستان‌وبلوچستان گفت: افزون‌بر ۳۶۰ نفر از نیروهای این اداره‌کل از ۲۵ تیر تا هشتم آذرماه کار سنجش نوآموزان این استان را بر عهده دارند.

وی شناسایی تفاوت‌های فردی در کودکان، شناخت به موقع مشکلات و محدودیت‌های جسمی و جلوگیری از افت تحصیلی را از مهمترین اهداف اجرای طرح سنجش سلامت نوآموزان ورود به مدرسه ذکر کرد و افزود: پیش بینی می شود امسال ۶۵ هزار و ۵۳۲ نو آموز سیستان‌وبلوچستان سنجش شوند.

حجتی نسب اظهارداشت: ۵۹ هزار نوآموز سیستان‌وبلوچستان نیز نوبت گیری برای سنجش سلامت انجام داده‌اند که سنجش بقیه متقاضیان تا ۱۵ آبان ادامه دارد.

وی گفت: ۸۰ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان‌های سیستان‌وبلوچستان سال گذشته زیر پوشش طرح سنجش سلامت جسمی و آمادگی تحصیلی قرار گرفتند.

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی سیستان و بلوچستان بیان کرد: نوآموزان آسیب دیده ذهنی، شنوایی، بینایی، جسمی حرکتی، اتیسم و چند معلولیتی بعد از طرح سنجش به مدارس استثنایی معرفی می‌شوند.

[ad_2]

Source link

Leave a Comment